Region 6 Track & Field Championships
Hosted by West Valley Wolfpack
Friday, May 21 Track Results
Preliminary Heats and 3200m

Results may be posted to the web Friday evening

 

Athlete School Seed Time Heat Lane Assignment

--------------------------------------------------------------------------------

Finals

--------------------------------------------------------------------------------

Girls' 3200 meter run

1 Kendel Bormann West Valley 12:41.3 F 1

2 Megan Kline West Valley 12:42.0 F 2

3 Kelsey Leonard West Valley 13:17.6 F 3

4 Sally Schlichting Delta 13:36.9 F 4

5 Elania Lilagan North Pole 13:41.6 F 5

6 Sarah Steinnard North Pole 14:10.4 F 6

7 Katie Mohrman Monroe 14:24.5 F 7

8 Alina Evans Monroe 14:50.0 F 8

9 Tammi Persson Lathrop n/a F 9

================================================================================

Athlete School Seed Time Heat Lane Assignment

Boys' 3200 meter run

1 Brian Hanley West Valley 10:11.6 F 1

2 Stan Fuller Lathrop 10:20.7 F 2

3 Ben Mercer West Valley 10:33.2 F 3

4 Logan Wrigley Delta 10:38.4 F 4

5 Owen Fuller Lathrop 10:41.0 F 5

6 Tucker Yates Delta 10:55.0 F 6

7 Tyler Cunningham North Pole 10:55.2 F 7

8 Kade Kimball Delta 11:02.3 F 8

9 Victor Barranco North Pole 11:32.7 F 9

10 Scott Blevins Monroe 11:39.0 F 10

11 Eli Krauklis Monroe 12:47.3 F 11

12 Neil Karella West Valley n/a F 12

================================================================================

Athlete School Seed Time Heat Lane Assignment

Girls' 100m dasH

Heat Number 1

--------------------------------------------------------------------------------

1 Becky Burke North Pole 14.99 1 2

2 Jill Reed Eielson 14.50 1 3

3 Aquanita Burras Lathrop 12.62 1 4

4 Kristina Hurlburt Eielson 14.28 1 5

5 Darcy Martin West Valley 14.90 1 6

6 Rhaegyn Adams Delta 15.80 1 7

--------------------------------------------------------------------------------

Heat Number 2

--------------------------------------------------------------------------------

1 Jessica Cory North Pole 15.03 2 2

2 Christina Anderson West Valley 14.69 2 3

3 Jody Binder Lathrop 12.70 2 4

4 Jaime Powers West Valley 13.50 2 5

5 Liz Johnson Lathrop 14.80 2 6

6 Nycolett Ripley North Pole 15.19 2 7

--------------------------------------------------------------------------------

================================================================================

Girls' 400m run

Athlete School Seed Time Heat Lane Assignment

--------------------------------------------------------------------------------

Heat Number 1

--------------------------------------------------------------------------------

1 Liz Johnson Lathrop 78.25 1 1

2 Noelle Lyle Lathrop 71.63 1 2

3 Barbara Gelvin West Valley 63.50 1 3

4 Kelsey Leonard West Valley 69.88 1 4

5 Tamara Prichett Eielson 77.60 1 5

--------------------------------------------------------------------------------

Heat Number 2

--------------------------------------------------------------------------------

1 Christina Anderson West Valley n/a 2 1

2 Cassy Cerny Monroe 71.98 2 2

3 Valerie Berg Monroe 66.63 2 3

4 Vanessa Griffin North Pole 69.21 2 4

5 Katherine Rose North Pole 75.79 2 5

6 Diana Schlomann North Pole n/a 2 6

--------------------------------------------------------------------------------

================================================================================

Boys' 400m run

Athlete School Seed Time Heat Lane Assignment

--------------------------------------------------------------------------------

Heat Number 1

--------------------------------------------------------------------------------

1 Thad Curtis Eielson 63.08 1 1

2 Jared Davis North Pole 55.42 1 2

3 Jim Newton West Valley 52.10 1 3

4 Brandon Baker West Valley 53.87 1 4

5 Wes Price Eielson 60.98 1 5

6 Josh Bowles North Pole n/a 1 6

7 Carl Noble North Pole n/a 1 7

--------------------------------------------------------------------------------

Heat Number 2

--------------------------------------------------------------------------------

1 Wes Avara Lathrop n/a 2 1

2 Jesse Martin West Valley 55.63 2 2

3 Andy Weaver Monroe 52.34 2 3

4 Ty Hughes Delta 53.86 2 4

5 Vincent Weibel Lathrop 57.77 2 5

6 Zach Ritter Lathrop n/a 2 6

--------------------------------------------------------------------------------

===============================================================================

Girls' 200m dash

Athlete School Seed Time Heat Lane Assignment

--------------------------------------------------------------------------------

Heat Number 1

--------------------------------------------------------------------------------

1 Maura Killion Monroe n/a 1 1

2 Courtney Yarsley West Valley 31.05 1 2

3 Aquanita Burras Lathrop 26.04 1 3

4 Diana Schlomann North Pole 30.72 1 4

5 Nycolett Ripley North Pole 33.87 1 5

6 Rashinda Reed West Valley n/a 1 6

--------------------------------------------------------------------------------

Heat Number 2

--------------------------------------------------------------------------------

1 Michelle Thompson Monroe n/a 2 1

2 Brittany Gilmore West Valley 31.65 2 2

3 Cayanne McFarlane Lathrop 26.91 2 3

4 Rachel Neagle Delta 30.20 2 4

5 Becky Burke North Pole 31.91 2 5

6 Liz Johnson Lathrop n/a 2 6

--------------------------------------------------------------------------------

================================================================================

Boys' 200m dash

Athlete School Seed Time Heat Lane Assignment

--------------------------------------------------------------------------------

Heat Number 1

--------------------------------------------------------------------------------

1 J. J. Lowe Eielson n/a 1 1

2 Dominic Wilson Lathrop 23.97 1 2

3 Marvin Jackson Lathrop 23.13 1 3

4 Andy Weaver Monroe 23.93 1 4

5 Chris Siron West Valley 26.01 1 5

6 Scott Dillard North Pole n/a 1 6

--------------------------------------------------------------------------------

Heat Number 2

--------------------------------------------------------------------------------

1 Autar Khalsa West Valley 27.71 2 1

2 Jared Crusberg Delta 24.17 2 2

3 Cedar Gray West Valley 23.47 2 3

4 Brian LaSane Lathrop 23.67 2 4

5 Dan Barnes Eielson 26.90 2 5

6 Josh Bowles North Pole n/a (25.5) 2 6

--------------------------------------------------------------------------------

x


 

Return to Region 6 Track Results Directory