Region 6 Track & Field Championships
Hosted by West Valley HS Wolfpack
Finals -- Saturday, May 22, 1999
Saturday Race Entries
as of Wednesday, May 19, 1999

Important note:  This is a tentative entry list
It will be updated Friday night with the athletes who advanced to the finals

----------------------------------------------------------------------------------------
Girls' 4 x 800 meter relay
     Athlete             School         Seed Time    Heat    Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Finals
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Delta Relay-F#1     Delta                n/a      F          1
 2   Lathrop Relay-F#1   Lathrop          11:35.4      F          2
 3   West Valley Relay-  West Valley      10:32.11     F          3
 4   North Pole Relay-F  North Pole       10:33.7      F          4
 5   Monroe Relay-F#1    Monroe           12:35.4      F          5

=================================================================================
Boys' 4 x 800 meter relay
     Athlete             School         Seed Time    Heat    Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Finals
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   North Pole Relay-M  North Pole       9:18.45      F          2
 2   West Valley Relay-  West Valley      8:38.47      F          3
 3   Lathrop Relay-M#1   Lathrop          8:46.35      F          4
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 100m high hurdles
     Athlete             School         Seed Time    Heat    Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Finals
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Heather Sowards     West Valley        19.54      F          2
 2   Kaylen Woitel       Lathrop            18.82      F          3
 3   Karessa Fraser      West Valley        15.64      F          4
 4   Jenny March         West Valley        17.37      F          5
 5   Jill Reed           Eielson            19.22      F          6
 6   Jessica Houser      North Pole         20.89      F          7

=================================================================================

Boys' 110m high hurdles
     Athlete             School         Seed Time    Heat    Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Finals
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Raif Kennedy        West Valley        17.74      F          2
 2   Andi Nguyen         Lathrop            17.05      F          3
 3   Toa Dunn            West Valley        16.32      F          4
 4   Tim Lacatena        West Valley        16.88      F          5
 5   Cory Wilbur         Monroe             17.72      F          6
 6   Jonathan Schloicka  Lathrop            18.55      F          7
=================================================================================
Girls 100m and Boys 100m Finals -- Finalists to be determined Friday
=================================================================================

Girls' 4 x 200 meter relay
     Athlete             School         Seed Time    Heat    Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Finals
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Delta Relay-F#1     Delta            2:06.37      F          1
 2   West Valley Relay-  West Valley      1:58.38      F          2
 3   Lathrop Relay-F#1   Lathrop          1:48.12      F          3
 4   North Pole Relay-F  North Pole       1:53.46      F          4
 5   Monroe Relay-F#1    Monroe           2:01.05      F          5
=================================================================================

Boys' 4 x 200 meter relay
     Athlete             School         Seed Time    Heat    Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Finals
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   North Pole Relay-M  North Pole       1:39.16      F          2
 2   Lathrop Relay-M#1   Lathrop          1:32.54      F          3
 3   Eielson Relay-M#1   Eielson          1:38.92      F          4
 4   West Valley Relay-  West Valley      1:43.33      F          5
=================================================================================
Girls' 1600m run
     Athlete             School         Seed Time    Heat    Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Finals
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Stephanie Everson   North Pole       5:47.04      F          1
 2   Nancy Slagle        North Pole       5:54.88      F          2
 3   Megan Kline         West Valley      5:56.56      F          3
 4   Sarah Koshak        North Pole       6:09.49      F          4
 5   Andrea Walker       Lathrop          6:18.71      F          5
 6   Sarah Norton        Lathrop          6:23.14      F          6
 7   Brandy Reeves       West Valley      6:28.98      F          7
 8   Katie Mohrman       Monroe           6:36.45      F          8
 9   Alina Evans         Monroe           6:57.1       F          9
10   Deanna Foreman      Monroe           7:07.0       F          10
11   Heather Person      West Valley          n/a      F          11
=================================================================================

Boys' 1600m run
     Athlete             School         Seed Time    Heat    Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Finals
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Brian Hanley        West Valley      4:44.11      F          1
 2   Stan Fuller         Lathrop          4:47.23      F          2
 3   Logan Wrigley       Delta            4:50.87      F          3
 4   Tucker Yates        Delta            5:03.54      F          4
 5   Chad Ritchie        West Valley      5:04.18      F          5
 6   Kirk Blais          North Pole       5:05.25      F          6
 7   Tyler Cunningham    North Pole       5:06.86      F          7
 8   Kade Kimball        Delta            5:11.06      F          8
 9   Ryan Dick           North Pole       5:14.75      F          9
10   Scott Blevins       Monroe           5:18.03      F          10
11   Eli Krauklis        Monroe           5:59.01      F          11
12   Ben Mercer          West Valley          n/a      F          12
13   Owen Fuller         Lathrop              n/a      F          13
----------------------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Sean Purucker       Delta            5:38.86      Reserve  14
=================================================================================
Girls' 4 x 100m relay
     Athlete             School         Seed Time    Heat    Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Finals
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   North Pole Relay-F  North Pole         59.96      F          2
 2   Lathrop Relay-F#1   Lathrop            50.43      F          3
 3   West Valley Relay-  West Valley        53.20      F          4
 4   Monroe Relay-F#1    Monroe             62.28      F          5
=================================================================================

Boys' 4 x 100m relay
     Athlete             School         Seed Time    Heat    Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Finals
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Eielson Relay-M#1   Eielson            48.67      F          2
 2   West Valley Relay-  West Valley        44.10      F          3
 3   Lathrop Relay-M#1   Lathrop            44.15      F          4
 4   North Pole Relay-M  North Pole         49.11      F          5
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls 400m and Boys 400m Finals -- Finalists to be determined Friday
=================================================================================
Girls 300m intermediate hurdles Finals -- Finalists to be determined Friday
=================================================================================

Boys' 300m intermediate hurdles
     Athlete             School         Seed Time    Heat    Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Finals
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Zach Ritter         Lathrop              n/a      F          1
 2   Case Martin         West Valley        43.58      F          3
 3   Cory Wilbur         Monroe             45.48      F          4
 4   Andrew Sowards      West Valley        41.70      F          5
 5   Raif Kennedy        West Valley        45.78      F          6
 6   Richard Tuck        Lathrop            47.30      F          7
 7   Andi Nguyen         Lathrop            49.22      F          8
=================================================================================
Girls' 800m run
     Athlete             School         Seed Time    Heat    Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Finals
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Stephanie Everson   North Pole       2:29.36      F          11
 2   Holly Person        West Valley      2:32.00      F          21
 3   Lisa Gillette       West Valley      2:32.80      F          31
 4   Sarah Bristow       West Valley      2:49.37      F          32
 5   Kori Smith          North Pole       2:35.40      F          41
 6   Sarah Koshak        North Pole       2:48.68      F          51
 7   Ashley Gavin        Monroe           2:49.30      F          61
 8   Conchita Foreman    Monroe            3:08.7      F          62
 9   Noelle Lyle         Lathrop          3:12.50      F          71
10   Alina Evans         Monroe               n/a      F          81
=================================================================================

Boys' 800m run
     Athlete             School         Seed Time    Heat    Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Finals
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Beau Kittredge      Lathrop          2:06.31      F          11
 2   Garrison Collette   Lathrop          2:08.28      F          12
 3   Neil Karella        West Valley      2:06.45      F          21
 4   Ben Mercer          West Valley      2:07.90      F          22
 5   Luke Adams          Eielson          2:19.64      F          31
 6   Alex Gorski         Eielson          2:23.85      F          32
 7   Jesper Caning       North Pole       2:20.43      F          41
 8   Victor Barranco     North Pole       2:23.80      F          42
 9   Scott Blevins       Monroe           2:24.65      F          51
10   Sean Purucker       Delta            2:27.66      F          61
11   Kirk Blais          North Pole           n/a      F          71
12   Pat Juday           West Valley          n/a      F          81
13   Eli Krauklis        Monroe               n/a      F          82
=================================================================================
Girls 200m and Boys 200m Finals -- Finalists to be determined Friday
=================================================================================
Girls' 4 x 400m relay
     Athlete             School         Seed Time    Heat    Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Finals
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   West Valley Relay-  West Valley      4:47.20      F          2
 2   Lathrop Relay-F#1   Lathrop          4:23.03      F          3
 3   North Pole Relay-F  North Pole       4:25.00      F          4
 4   Monroe Relay-F#1    Monroe           4:51.24      F          5
=================================================================================

Boys' 4 x 400m relay
     Athlete             School         Seed Time    Heat    Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Finals
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Delta Relay-M#1     Delta                n/a      F          1
 2   Lathrop Relay-M#1   Lathrop          3:57.96      F          2
 3   West Valley Relay-  West Valley      3:36.72      F          3
 4   North Pole Relay-M  North Pole       3:39.76      F          4
 5   Eielson Relay-M#1   Eielson              n/a      F          5
=================================================================================
Report Name:  rpt-WEB-Entries-Saturday        ---        Record Source:  qry-98-SaturdayEntries
----------------------------------------------------------------------------------------

Return to Region 6 Track Entries and Results Directory