Alaska State Track Event Leaders

Current Through Weekend of May 8, 1999

Will be updated on or about May 13 when new lists are published

Times listed to 100ths of seconds are photo-timer times; times listed to 10ths are hand times

Current Through Thursday, May 13, 1999
Girls' Events
Event                            Athlete                  School             Mark
----------------------------------------------------------------------------------------
Girls' 100m high hurdles         Karessa Fraser           West Valley        15.64
Girls' 300m intermediate hurdles Karessa Fraser           West Valley        47.09
Girls' 100m dash                 Jody Binder              Lathrop            12.70
Girls' 200m dash                 Aquanita Burras          Lathrop            26.04
Girls' 400m run                  Cortney Ward             Grace Christi      59.64
Girls' 800m run                  Darcy Dugan              Dimond           2:23.9
Girls' 1600m run                 Darcy Dugan              Dimond           5:13.81
Girls' 3200 meter run            Darcy Dugan              Dimond          11:00.4
Girls' 4 x 100m relay            Lathrop                                     50.63
Girls' 4 x 200 meter relay       Lathrop                                   1:48.12
Girls' 4 x 400m relay            Wasilla                                   4:18.09
Girls' 4 x 800 meter relay       Soldotna                                 10:23.03
----------------------------------------------------------------------------------------
Boys' Events
Event                            Athlete                  School             Mark
----------------------------------------------------------------------------------------
Boys' 110m high hurdles          Terry Jesclard           Dimond             15.5
Boys' 300m intermediate hurdles  Nathanial Kubus          Chugiak            40.6
Boys' 100m dash                  Marcus Houser            Dimond             11.1
Boys' 200m dash                  Jerry Washington         Bartlett           22.9
Boys' 400m run                   Jerry Washington         Bartlett           51.31
Boys' 800m run                   Josh Young               Dimond           2:03.37
Boys' 1600m run                  Eric Strabel             Colony           4:33.62
Boys' 3200 meter run             Eric Strabel             Colony           9:44.5
Boys' 4 x 100m relay             Chugiak                                     44.1
Boys' 4 x 200 meter relay        Chugiak                                   1:32.54
Boys' 4 x 400m relay             Bartlett                                  3:33.15
Boys' 4 x 800 meter relay        Bartlett                                  8:30.8
----------------------------------------------------------------------------------------
Report Name:   rpt-WEB-SEASONBEST-State   
Record Source:  qry-StateSeasonBest

Return to Region 6 Track Results Directory