Meet of April 22, 2000 -- Results

This page was last updated:  Tuesday, April 25, 2000 03:43:02 PM


Region VI Track -- First Day Results
Friday, April 21, 2000
-------------------------------------------------------------------------
Girls' 3200 meter run
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Davya Baker           West Valley   1        1      12:22.3    10
2   Megan Kline           West Valley   1        6      13:12.8     8
3   Kendel Bormann        West Valley   1        2      13:17.6     6
4   Jillian Bartling      West Valley   1        7      13:17.8     4
5   Lauren Payne          Monroe        1        8      13:38.7     2
6   Emily Schikora        West Valley   1        4      14:37.7     1
7   Lauren Heim           North Pole    1       11      15:17.5
8   Kristen Hansen        North Pole    1       10      16:59.0
-------------------------------------------------------------------------
Girls' 4 x 800 meter relay
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   North Pole Relay-F#1  North Pole    1        1     10:20.30    10
2   West Valley Relay-F#1 West Valley   1        4     10:24.00     8
3   North Pole Relay-F#2  North Pole    1        2     12:12.60
-------------------------------------------------------------------------
Girls' 100m high hurdles
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Jenny March           West Valley   1        2        16.44    10
2   Kaylen Woitel         Lathrop       1        1        17.46     8
3   Jennifer Beldin       Lathrop       1        5        17.61     6
4   Ariel Becker          Lathrop       1        7        19.35     4
5   Roseann Simko         Lathrop       1        3        20.21     2
-------------------------------------------------------------------------
Girls' 100m dash
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Janay DeLoach         Eielson       2        6        12.56    10
2   Alisa Ham             Eielson       2        2        13.84     8
3   Brandi Fouts          West Valley   1        4        13.86     6
4   Raya Thomas           Lathrop       1        5        13.96     4
5   Nycolett Ripley       North Pole    1        1        14.49     2
6   Katherine Rose        North Pole    2        3        14.62     1
7   Sheena Davis          Monroe        1        2        14.63
8   Becky Burke           North Pole    1        6        14.67
9   Kim Vinegar           Lathrop       2        1        14.94
10  Lily Fitch            West Valley   2        9        15.06
11  Lolitta Taylor        Lathrop       2        7        15.10
12  Alicia Bradshaw       Lathrop       2        8        15.12
13  Breann Stoutenberg    North Pole    2        4        15.18
14  Jennifer Robbins      Lathrop       R                 15.45
-------------------------------------------------------------------------
Girls' 4 x 200 meter relay
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   West Valley Relay-F#1 West Valley   1        4      2:00.30    10
2   Lathrop Relay-F#1     Lathrop       1        3      2:03.40     8
3   Lathrop Relay-F#2     Lathrop       1        5      2:04.70
4   North Pole Relay-F#2  North Pole    1        8      2:04.90     6
5   Eielson Relay-F#1     Eielson       1        6      2:07.60     4
6   North Pole Relay-F#1  North Pole    1        1          DSQ
7   Monroe Relay-F#1      Monroe        1        2          DSQ
-------------------------------------------------------------------------
Girls' 1600m run
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Davya Baker           West Valley   1        8      5:50.30    10
2   Kendel Bormann        West Valley   1       13      5:52.30     8
3   Lauren Payne          Monroe        1        1      5:56.10     6
4   Megan Kline           West Valley   1        9      6:02.60     4
5   Sandra Burno          North Pole    1        2      6:20.40     2
6   Ashley Gavin          Monroe        1        3      6:28.80     1
7   Brandy Reeves         West Valley   1        5      6:51.20
8   Kristen Hansen        North Pole    1       11      7:11.50
9   Gail Norton           West Valley   1       14      7:12.00
10  Rachel Bennett        Monroe        1       12      8:42.20
11  Holly Kempson         North Pole    1       10      8:51.10
-------------------------------------------------------------------------
Girls' 4 x 100m relay
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Lathrop Relay-F#1     Lathrop       1        3        55.60    10
2   West Valley Relay-F#1 West Valley   1        4        55.90     8
3   North Pole Relay-F#1  North Pole    1        5        57.50     6
4   Lathrop Relay-F#2     Lathrop       1        1        58.40
5   North Pole Relay-F#2  North Pole    1        8        59.60
6   Eielson Relay-F#1     Eielson       1        7        60.90     4
7   Monroe Relay-F#1      Monroe        1        6        63.90     2
-------------------------------------------------------------------------
Girls' 400m run
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Regina Cambilargiu    North Pole    1        7        63.40    10
2   Kelsey Leonard        West Valley   1        3        66.80     8
3   Ashley Gavin          Monroe        1        4        69.40     6
4   Jennifer Claxton      Lathrop       1        8        71.60     4
5   Deanna Foreman        Monroe        1        5        74.20     2
6   Maura Bartley         North Pole    2        5        77.10     1
7   Amber Shay            Eielson       1        1        77.90
8   Jennifer Smith        Eielson       2        4        79.00
9   Meghan Brown          Eielson       2        3        80.20
10  Stacey Wahlgren       Lathrop       2        1        80.30
-------------------------------------------------------------------------
Girls' 300m intermediate hurdles
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Jennifer Beldin       Lathrop       2        5        54.46    10
2   Erica Starr           West Valley   2        3        54.65     8
3   Colleen O'Bryant      Monroe        1        7        55.56     6
4   Jessica Houser        North Pole    1        4        57.80     4
5   Jenny March           West Valley   1        6        60.45     2
6   Ariel Becker          Lathrop       R                 61.11     1
7   Beth Dunkle           Lathrop       1        5        74.16
-------------------------------------------------------------------------
Girls' 800m run
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Lisa Gillette         West Valley   1        1      2:35.26    10
2   Kori Smith            North Pole    1        6      2:35.53     8
3   Lauren Payne          Monroe        1        2      2:43.47     6
4   Jody Vandermeer       North Pole    1        3      2:55.81     4
5   Katie Hyde            Eielson       1        4      2:56.06     2
6   Brandy Reeves         West Valley   1        1      2:56.27     1
7   Melissa Miller        North Pole    1        5      3:00.93
-------------------------------------------------------------------------
Girls' 200m dash
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Janay DeLoach         Eielson       2        6        26.90    10
2   Alisa Ham             Eielson       2        1        28.73     8
3   Rashinda Reed         West Valley   2        9        29.50     6
4   Colleen O'Bryant      Monroe        1        4        29.90     4
5   Liz Johnson           Lathrop       2        7        29.96     2
6   Megan Boyer           North Pole    2        5        30.05     1
7   Kathryn Sumter        Lathrop       2        8        30.36
8   Sheena Davis          Monroe        2        3        30.88
9   Tracy Gracik          Eielson       1        6        33.32
10  Alicia Bradshaw       Lathrop       2        4        34.40
-------------------------------------------------------------------------
Girls' 4 x 400m relay
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   North Pole Relay-F#1  North Pole    1        3      4:44.90    10
2   Monroe Relay-F#1      Monroe        1        2      5:03.30     8
3   West Valley Relay-F#1 West Valley   1        4      5:13.70     6
-------------------------------------------------------------------------
Girls' Shotput
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Raya Thomas           Lathrop       2              32'11.75"     10
2   Alisa Pierson         West Valley   1        4     32' 6.50"      8
3   Sara Phillips         West Valley   1        8     31' 8.50"      6
4   Kelly Gitter          Lathrop       2        2     28'10.50"      4
5   Ellen Fisher          Lathrop       1        1     26' 5.75"      2
6   Rachel Neagele        Delta         2              25' 7.50"      1
7   Chrissy Chaney        Delta         1        5     24' 8.75"
8   Jennifer Bealer       Delta         1        2     24' 6.00"
9   Juliet Corning        Monroe        1        3     23'10.50"
10  Lily Fitch            West Valley   2        4     23'10.50"
11  Katie Clautice        West Valley   2        3     22'11.25"
12  Cassy Cerny           Monroe        2        8     22' 8.25"
13  Sarah Hardadge        Delta         2        5     22' 6.00"
14  Morgan Bosch          Lathrop       1        6     21' 9.00"
15  Kim Harris            Lathrop       2        7     20' 9.00"
-------------------------------------------------------------------------
Girls' High Jump
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Maja Pedersen         West Valley   1        6      4' 4.00"     10
2   Michelle Thompson     Monroe        1        2      4' 2.00"      8
3   Sarah Hardadge        Delta         1        4      4' 0.00"      6
888 Sarah Graetz          Lathrop       1        5      0' 0.00"
-------------------------------------------------------------------------
Girls' Long Jump
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Brandi Fouts          West Valley   1        1     15' 5.50"     10
2   Maja Pedersen         West Valley   1        5     14' 4.50"      8
3   Rachel Neagele        Delta         1       10     13' 7.50"      6
4   Katie Babcock         Lathrop       1        2     13' 1.50"      4
5   Samantha Hofstad      West Valley   1        9     12' 8.25"      2
6   Kiira Sniegowski      Lathrop       1        6     12' 4.25"      1
7   Erica Starr           West Valley   1        8     12' 1.00"
8   Sarah Hardadge        Delta         1        4     10' 4.75"
-------------------------------------------------------------------------
Girls' Triple Jump
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Maja Pedersen         West Valley   1        6     32' 9.00"     10
2   Erica Starr           West Valley   1        4     30'11.00"      8
3   Katie Babcock         Lathrop       1        2     28' 9.00"      6
4   Michelle Thompson     Monroe        1        7     28' 5.50"      4
5   Colleen O'Bryant      Monroe        1        3     28' 1.75"      2
-------------------------------------------------------------------------

 1. West Valley   199
 2. Lathrop        89
 3. North Pole     65
 4. Monroe         57
 5. Eielson        46
 6. Delta           7

Boys' 3200 meter run
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Marius Hjelle         West Valley   1               10:48.9    10
2   Jed Kallen-Brown      West Valley   1       15      10:54.2     8
3   Nick Lee              Monroe        1        4      10:58.8     6
4   Ben Herreid           West Valley   1       17      11:01.4     4
5   Tucker Yates          Delta         1        3      11:09.7     2
6   Tyson Flaharty        West Valley   1        5      11:13.7     1
7   Isaiah Martinez       Delta         1        9      11:26.4
8   Paul Schauer          Lathrop       1        6      11:45.5
9   Terry Kohloff         Lathrop       1        7      11:51.9
10  Zach Via              West Valley   1       16      11:53.9
11  James Collins         North Pole    1       12      11:56.7
12  Theodore Plumlee      Monroe        1       10      12:23.9
13  Matt Whorton          North Pole    1       13      14:14.4
-------------------------------------------------------------------------
Boys' 4 x 800 meter relay
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   West Valley Relay-M#1 West Valley   1        6      8:36.14    10
2   Delta Relay-M#1       Delta         1        2      9:10.22     8
3   West Valley Relay-M#2 West Valley   1        5      9:10.61
4   North Pole Relay-M#1  North Pole    1        3      9:11.86     6
5   Eielson Relay-M#1     Eielson       1        1      9:59.55     4
-------------------------------------------------------------------------
Boys' 110m high hurdles
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Case Martin           West Valley   2        3        16.28    10
2   Tim Lacatena          West Valley   1        2        16.75     8
3   Raif Kennedy          West Valley   1        5        17.19     6
4   Cory Wilbur           Monroe        1        3        17.67     4
5   Doug Owen             Lathrop       2        4        18.98     2
6   Richard Tuck          Lathrop       1        1        19.63     1
7   James Barber          Eielson       1        4        20.66
-------------------------------------------------------------------------
Boys' 100m dash
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Brian LaSane          Lathrop                         10.92    10
2   Marvin Jackson        Lathrop       1        4        11.15     8
3   Andy Weaver           Monroe        3        3        11.68     6
4   Emanual Cole          Lathrop       3        2        11.69     4
5   Ben Duhamel           Eielson       1        3        11.99     2
6   Nathan Dawkins        North Pole    1        6        12.03     1
7   Steve Shaver          Lathrop                         12.03
8   Steve Robertson       North Pole    1        2        12.05
9   Wes Avara             Lathrop                         12.32
10  Chris Siron           West Valley   2        5        12.33
11  Rob Gonzalez          Monroe        3        5        12.33
12  Ray Gervais           Eielson       2        6        12.38
13  Simon McDonnell       West Valley   2        7        12.43
14  Ryan Mau              North Pole    2        4        12.47
15  Travis Rue            North Pole    2        3        12.90
16  Kyle Allison          West Valley   2        2        13.01
17  Jeff Debbart          West Valley   3        4        13.12
18  Ed Malen              North Pole    R                 13.84
19  Tim Borland           Eielson       3        6        14.28
-------------------------------------------------------------------------
Boys' 4 x 200 meter relay
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Lathrop Relay-M#1     Lathrop       1        5      1:33.80    10
2   North Pole Relay-M#1  North Pole    1        3      1:36.20     8
3   West Valley Relay-M#1 West Valley   1        1      1:36.90     6
4   Lathrop Relay-M#2     Lathrop                       1:38.40
5   Eielson Relay-M#1     Eielson       1        2      1:43.50     4
6   West Valley Relay-M#2 West Valley   1        4      1:53.10
-------------------------------------------------------------------------
Boys' 1600m run
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Brian Hanley          West Valley   1        1      4:41.90    10
2   Luke Smith            West Valley   1       17      5:01.30     8
3   Todd Krieg            North Pole    1        7      5:01.60     6
4   Dan Winsor            North Pole    1       11      5:04.70     4
5   Steven Murray         Delta         1        5      5:07.60     2
6   Victor Barranco       North Pole    1        2      5:08.10     1
7   Nick Lee              Monroe        1        9      5:09.40
8   Brett Sanborn         North Pole    1       16      5:12.30
9   Beau Blew             Lathrop       1        6      5:13.30
10  Logan Wrigley         Delta         1       15      5:21.10
11  Pat Juday             West Valley   1        8      5:25.40
12  Pedro Naviera         Lathrop       1       22      5:26.00
13  Theodore Plumlee      Monroe        1       19      5:43.10
14  Jon Millard           Eielson       1       20      5:47.60
15  Wyatt Cerny           Monroe        R               5:49.30
-------------------------------------------------------------------------
Boys' 4 x 100m relay
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Lathrop Relay-M#1     Lathrop       1        3        44.40    10
2   West Valley Relay-M#1 West Valley   1        4        44.60     8
3   Lathrop Relay-M#2     Lathrop       1        2        47.50
4   North Pole Relay-M#1  North Pole    1        5        48.70     6
5   North Pole Relay-M#2  North Pole    1        6        49.90
6   West Valley Relay-M#2 West Valley   1        7        50.70
-------------------------------------------------------------------------
Boys' 400m run
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Jim Newton            West Valley   1        3        51.94    10
2   Andy Weaver           Monroe        1        4        53.26     8
3   Daniel Allen          North Pole    1        8        54.31     6
4   Jereau Irvine         Lathrop       3        6        54.62     4
5   Ty Hughes             Delta         1        5        54.63     2
6   Collun Ellis          North Pole    2        6        54.97     1
7   Kevin Hinman          North Pole    3        2        55.42
8   Jared Davis           North Pole    1        2        55.55
9   Ben Duhamel           Eielson       1        6        56.34
10  Don Carson            Eielson       2        3        58.34
11  Leon Huntingson       Monroe        3        3        60.38
12  Chris Collins         Delta         3        4        60.89
13  Jeff Debbart          West Valley   2        5        63.20
14  Thad Curtis           Eielson       1        7        63.58
-------------------------------------------------------------------------
Boys' 300m intermediate hurdles
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Case Martin           West Valley   1        8        42.79    10
2   Cory Wilbur           Monroe        1        4        44.26     8
3   Richard Tuck          Lathrop       2        4        45.53     6
4   Tim Vinegar           Lathrop       2        6        45.60     4
5   James Barber          Eielson       1        6        48.81     2
6   Maurice Wiggins       Lathrop       1        2        48.90     1
7   Eric Knutson          West Valley   1        3        50.37
8   Mike Coulter          Delta         1        5        51.48
9   Raif Kennedy          West Valley   2        7        56.96
-------------------------------------------------------------------------
Boys' 800m run
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Beau Kittredge        Lathrop       1        2      2:04.98    10
2   Ben Mercer            West Valley   1        6      2:06.00     8
3   James Collins         North Pole    2        2      2:18.00     6
4   Philip Emerich        West Valley   2        8      2:18.22     4
5   Nick Lee              Monroe        1        3      2:19.08     2
6   Beau Blew             Lathrop       1        2      2:21.50     1
7   Jeremiah Kinchen      Eielson       1        8      2:22.19
8   Kirk Blais            North Pole    1        7      2:22.78
9   Logan Wrigley         Delta         2        7      2:23.20
10  Pat Juday             West Valley   1        1      2:23.64
11  Max Paananen          North Pole    1        4      2:29.58
12  Shawn Ridenour        North Pole    1        4      2:29.83
13  Colton St. Peter      Delta         1        5      2:30.14
14  Luke Butcher          Monroe        2        1      2:33.04
15  Kyle Orme             Eielson       2        3      2:33.81
16  Theodore Plumlee      Monroe        2        6      2:39.34
17  Jon Millard           Eielson       2        3      2:42.12
-------------------------------------------------------------------------
Boys' 200m dash
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Marvin Jackson        Lathrop       3        5        23.68    10
2   Andy Weaver           Monroe        3        6        23.77     8
3   Luke Hodges           North Pole    2        6        24.82     6
4   Nathan Dawkins        North Pole    1        4        25.35     4
5   Rob Gonzalez          Monroe        1        2        25.45     2
6   Steve Robertson       North Pole                      25.59     1
7   Chris Siron           West Valley   1        1        25.90
8   Emanual Cole          Lathrop       3        4        25.97
9   Ray Gervais           Eielson       1        6        26.00
10  Dan Barnes            Eielson       2        3        26.12
11  Travis Rue            North Pole    2        2        26.96
12  Chris Collins         Delta         2        5        27.23
13  Jeff Debbart          West Valley   1        7        27.54
14  Josh Herr             Eielson       3        1        27.55
15  Ed Malen              North Pole                      28.96
-------------------------------------------------------------------------
Boys' 4 x 400m relay
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   North Pole Relay-M#1  North Pole    1        3      3:41.90    10
2   Lathrop Relay-M#1     Lathrop       1        7      3:45.70     8
3   West Valley Relay-M#1 West Valley   1        4      3:51.10     6
4   North Pole Relay-M#2  North Pole    1        8      3:53.40
5   Delta Relay-M#1       Delta         1        5      3:54.00     4
6   Eielson Relay-M#1     Eielson       1        2      4:02.30     2
-------------------------------------------------------------------------
Boys' Shotput
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Daryn Colledge        North Pole    1        6     49' 5.75"     10
2   Eric Rush             North Pole    2        3     41'11.00"      8
3   Ben Clooten           Lathrop       1        9     41' 7.75"      6
4   Matt VanDonsel        North Pole    2       10     41' 5.75"      4
5   Jim Newton            West Valley   1       10     41' 1.50"      2
6   Maloni Langi          Lathrop       2        2     37' 1.50"      1
7   Rodney Wolcott        North Pole    1        8     37' 1.00"
8   Ian Dixon             Lathrop       1        5     36'10.50"
9   Derek Mollier         Tri-Valley    2              36' 6.25"
10  Mike Quinn            West Valley   1        2     36' 4.25"
11  Matt Garee            North Pole    1        1     35' 4.50"
12  Nathan Zody           Lathrop       2        4     34' 6.00"
13  Cale Wingfield        Delta         2        1     34' 2.25"
14  Eric Chaptmann        West Valley   1        7     33' 8.00"
15  Bill Wesman           Monroe        2              32' 6.50"
16  Luke Butcher          Monroe        2       11     32' 4.50"
17  Taiga Malone          West Valley   2        7     32' 3.25"
18  Justin Helm           Monroe        1              27'11.50"
19  David Grant           West Valley   2        8     27' 3.25"
20  Alex Marchuk          Delta         2        5     27' 0.00"
21  James Rogers          Delta         2        6     22'11.25"
-------------------------------------------------------------------------
Boys' High Jump
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Doug Owen             Lathrop       1        5      5'10.00"     10
2   David Weihl           North Pole    1        7      5' 8.00"      8
3   Richard Tuck          Lathrop                       5' 6.00"      6
4   Cory Wilbur           Monroe        1       10      5' 5.00"      4
5   Simon Wells           Monroe        1        3      5' 6.00"      2
6   Raif Kennedy          West Valley   1        2      5' 6.00"      1
7   Lucas Orler           West Valley   1        6      5' 4.00"
8   Case Martin           West Valley   1        9      5' 2.00"
9   Matt Ralston          West Valley   1               5' 2.00"
10  Jake Gebhart          North Pole    1        4      5' 2.00"
-------------------------------------------------------------------------
Boys' Long Jump
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Dominic Wilson        Lathrop       1        9     21'10.75"     10
2   Kevin Hinman          North Pole                   18'10.50"      8
3   Luke Hodges           North Pole    1        6     18' 6.00"      6
4   Cameron Watts         Lathrop       1        1     18' 5.50"      4
5   Chris Siron           West Valley   1        4     18' 5.50"      2
6   Maurice Wiggins       Lathrop       2        5     17'11.50"      1
7   Cale Wingfield        Delta         1        7     17' 8.50"
8   Kyle Allison          West Valley   2        2     16'10.75"
9   Steve Robertson       North Pole    2        3     16' 8.50"
10  Nathan Dawkins        North Pole    2        8     16' 3.75"
11  Rob Gonzalez          Monroe        1        2     15'10.50"
12  Leon Huntingson       Monroe        2        9     15' 0.25"
13  Mike Coulter          Delta         2        1     13' 4.00"
-------------------------------------------------------------------------
Boys' Triple Jump
                                      Heat/    Lane/     Time/
Rnk Athlete               School      Flight   Order     Dist      Points
-------------------------------------------------------------------------
1   Raif Kennedy          West Valley   1        5     39'10.00"     10
2   Cory Wilbur           Monroe        1        9     38' 5.50"      8
3   Simon Wells           Monroe        1        4     37' 7.25"      6
4   Case Martin           West Valley   1        6     37' 0.00"      4
5   Richard Tuck          Lathrop       1        7     35' 6.25"      2
6   Mike Quinn            West Valley   1        8     35' 0.00"      1
7   Maurice Wiggins       Lathrop       1        3     34' 8.50"
8   Matt Ralston          West Valley   1        1     33' 2.25"
-------------------------------------------------------------------------

 1. West Valley   149
 2. Lathrop       129
 3. North Pole    110
 4. Monroe         64
 5. Delta          16
 6. Eielson        14

Return to Region 6 Track 2000 Main Page