Meet of May 19-20, 2000 -- Heat Sheets

This page was last updated:  Friday, May 19, 2000 10:51:34 PM


Region VI Championships, Day 2
Saturday, May 20, 2000
Hosted By Eielson
----------------------------------------------------------------------------------------
Girls' 4 x 800 meter relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   North Pole Relay-F  North Pole      10:20.30      F          1
 2   West Valley Relay-  West Valley     10:24.00      F          2
 3   Lathrop Relay-F#1   Lathrop         12:26.72      F          3
 4   Eielson Relay-F#1   Eielson         12:31.49      F          4
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 4 x 800 meter relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   West Valley Relay-  West Valley      8:30.45      F          1
 2   Lathrop Relay-M#1   Lathrop          8:39.76      F          2
 3   North Pole Relay-M  North Pole       8:50.90      F          3
 4   Delta Relay-M#1     Delta            9:03.92      F          4
 5   Eielson Relay-M#1   Eielson              n/a      F          5
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 100m high hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Chrissy Johnson     Eielson              n/a      F          1
 2   Ariel Becker        Lathrop            19.35      F          2
 3   Jennifer Beldin     Lathrop            17.61      F          3
 4   Jenny March         West Valley        16.44      F          4
 5   Kaylen Woitel       Lathrop            17.46      F          5
 6   Samantha Hofstad    West Valley        18.33      F          6
 7   Erica Starr         West Valley        19.66      F          7
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 110m high hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Maurice Wiggins     Lathrop            18.49      F          1
 2   Raif Kennedy        West Valley        18.33      F          2
 3   Case Martin         West Valley        16.74      F          3
 4   Ivan Snowden        Lathrop            16.38      F          4
 5   Tim Lacatena        West Valley        16.41      F          5
 6   Tim Vinegar         Lathrop            18.22      F          6
 7   Scott Gracik        Eielson            18.33      F          7
 8   Mike Coulter        Delta              21.83      F          8
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 100m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Kristina Hurlburt   Eielson            14.00      F          1
 2   Ciera Shaver        Lathrop            13.75      F          2
 3   Alisa Ham           Eielson            13.47      F          3
 4   Janay DeLoach       Eielson            12.46      F          4
 5   Angel Binder        Lathrop            13.02      F          5
 6   Raya Thomas         Lathrop            13.72      F          6
 7   Nycolett Ripley     North Pole         14.00      F          7
 8   Sheena Davis        Monroe             14.03      F          8
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 100m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Ray Gervais         Eielson            12.06      F          1
 2   Brandon Baker       West Valley        11.86      F          2
 3   Emanuel Cole        Lathrop            11.48      F          3
 4   Cedar Gray          West Valley        11.24      F          4
 5   Marvin Jackson      Lathrop            11.33      F          5
 6   Bryan LaSane        Lathrop            11.60      F          6
 7   Ben Duhamel         Eielson            11.97      F          7
 8   Nick Olson          North Pole         12.24      F          8
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 4 x 200 meter relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Monroe Relay-F#1    Monroe           2:04.84      F          1
 2   Lathrop Relay-F#1   Lathrop          1:54.45      F          2
 3   North Pole Relay-F  North Pole       1:53.04      F          3
 4   West Valley Relay-  West Valley      1:53.15      F          4
 5   Eielson Relay-F#1   Eielson          1:59.20      F          5
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 4 x 200 meter relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   West Valley Relay-  West Valley      1:36.73      F          2
 2   Lathrop Relay-M#1   Lathrop          1:34.33      F          3
 3   North Pole Relay-M  North Pole       1:36.20      F          4
 4   Eielson Relay-M#1   Eielson          1:42.57      F          5
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 1600m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Kori Smith          North Pole       5:40.57      F          1
 2   Davya Baker         West Valley      5:41.29      F          2
 3   Lisa Gillette       West Valley      5:42.95      F          3
 4   Sarah Koshak        North Pole       6:08.78      F          4
 5   Rose Hewitt         Lathrop          6:32.77      F          5
 6   Brandy Reeves       West Valley      6:49.45      F          6
 7   Jennifer Mecklenbu  Delta            7:02.58      F          7
 8   Jessica Holden      Lathrop          6:49.72      F          7
 9   Marilee Nordin      Lathrop          7:20.86      F          8
10   Jody Vandermeer     North Pole           n/a      F          8
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 1600m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Brian Hanley        West Valley      4:31.40      F          1
 2   Ben Mercer          West Valley      4:36.94      F          2
 3   Owen Fuller         Lathrop          4:45.85      F          3
 4   Steven Murray       Delta            4:54.89      F          4
 5   Tyson Flaharty      West Valley      4:55.95      F          5
 6   Beau Blew           Lathrop          5:00.06      F          6
 7   Dan Winsor          North Pole       4:59.40      F          6
 8   Victor Barranco     North Pole       5:02.95      F          7
 9   Todd Krieg          North Pole        5:01.6      F          7
10   Tucker Yates        Delta                n/a      F          8
11   Paul Schauer        Lathrop          5:13.77      F          8
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 4 x 100m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   West Valley Relay-  West Valley        54.44      F          2
 2   Eielson Relay-F#1   Eielson            53.42      F          3
 3   Lathrop Relay-F#1   Lathrop            53.99      F          4
 4   North Pole Relay-F  North Pole         56.19      F          5
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 4 x 100m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   North Pole Relay-M  North Pole         48.50      F          2
 2   Lathrop Relay-M#1   Lathrop            44.16      F          3
 3   West Valley Relay-  West Valley        44.20      F          4
 4   Eielson Relay-M#1   Eielson            50.00      F          5
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 400m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Kim Vinegar         Lathrop            67.62      F          1
 2   Vanessa Griffin     North Pole         67.06      F          2
 3   Regina Cambilargiu  North Pole         61.42      F          3
 4   Kelsey Leonard      West Valley        65.24      F          4
 5   Kathryn Sumter      Lathrop            67.08      F          5
 6   Ashley Gavin        Monroe             67.74      F          6
 7   Katherine Rose      North Pole         68.00      F          7
 8   Samantha Hofstad    West Valley        70.26      F          8
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 400m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Paul Hemming        Lathrop            55.34      F          1
 2   Jim Newton          West Valley        53.01      F          2
 3   Jereau Irvine       Lathrop            52.95      F          3
 4   Andy Weaver         Monroe             52.97      F          4
 5   Kevin Hinman        North Pole         53.11      F          5
 6   Don Carson          Eielson            56.72      F          6
 7   Ty Hughes           Delta              57.88      F          7
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 300m intermediate hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Angel Binder        Lathrop              n/a      F          2
 2   Barbara Gelvin      West Valley        51.54      F          3
 3   Erica Starr         West Valley        53.95      F          4
 4   Jennifer Beldin     Lathrop            53.61      F          5
 5   Amy Arundale        West Valley        55.46      F          6
 6   Kaylen Woitel       Lathrop            55.58      F          7
 7   Chrissy Johnson     Eielson            59.15      F          8
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 300m intermediate hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Mike Coulter        Delta              47.62      F          1
 2   Raif Kennedy        West Valley        47.20      F          2
 3   Ivan Snowden        Lathrop            41.69      F          3
 4   Case Martin         West Valley        43.46      F          4
 5   Andrew Sowards      West Valley        43.35      F          5
 6   Tim Vinegar         Lathrop            44.53      F          6
 7   Cory Wilbur         Monroe             46.79      F          7
 8   James Barber        Eielson            46.82      F          8
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 800m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Kori Smith          North Pole       2:33.60      F          1
 2   Stephanie Everson   North Pole       2:34.60      F          2
 3   Katie Hyde          Eielson          2:47.14      F          3
 4   Tammi Persson       Lathrop          2:47.55      F          4
 5   Katie Babcock       Lathrop          2:48.39      F          5
 6   Sandra Burno        North Pole        2:52.3      F          6
 7   Rose Hewitt         Lathrop              n/a      F          7
 8   Sarah Bristow       West Valley      2:52.32      F          7
 9   Kelsey Leonard      West Valley          n/a      F          8
10   Kendel Borman       West Valley          n/a      F          8
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 800m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Brian Hanley        West Valley      2:04.46      F          1
 2   Bo Kittredge        Lathrop          2:04.98      F          2
 3   Ben Mercer          West Valley      2:06.00      F          2
 4   James Collins       North Pole       2:12.60      F          3
 5   Jared Davis         North Pole       2:06.93      F          3
 6   Ben Nelson          Lathrop          2:17.67      F          4
 7   Nick Lee            Monroe           2:12.99      F          4
 8   Jeremiah Kinchen    Eielson          2:18.78      F          5
 9   Luke Butcher        Monroe           2:28.95      F          5
10   Colton St. Peter    Delta            2:29.75      F          6
11   Kyle Orme           Eielson          2:31.92      F          6
12   Jon Millard         Eielson          2:32.37      F          7
13   Arthur Grasso       North Pole           n/a      F          7
14   Owen Fuller         Lathrop              n/a      F          8
15   Luke Kline          West Valley          n/a      F          8
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 200m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Renee Connor        North Pole         29.73      F          1
 2   Liz Johnson         Lathrop            29.02      F          2
 3   Regina Cambilargiu  North Pole         27.32      F          3
 4   Alisa Ham           Eielson            27.98      F          4
 5   Kristina Hurlburt   Eielson            29.70      F          5
 6   Rashinda Reed       West Valley        30.01      F          6
 7   Kathryn Sumter      Lathrop            30.05      F          7
 8   Jennifer Claxton    Lathrop            30.22      F          8
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 200m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Brandon Baker       West Valley        25.14      F          1
 2   Steve Robertson     North Pole         25.06      F          2
 3   Marvin Jackson      Lathrop            23.06      F          3
 4   Andy Weaver         Monroe             24.16      F          4
 5   Ty Hughes           Delta              25.13      F          5
 6   Bryan LaSane        Lathrop            25.23      F          6
 7   Rob Gonzalez        Monroe             25.27      F          7
 8   Jesse Martin        West Valley        25.31      F          8
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 4 x 400m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Eielson Relay-F#1   Eielson          5:06.49      F          1
 2   Lathrop Relay-F#1   Lathrop          4:55.11      F          2
 3   North Pole Relay-F  North Pole       4:23.11      F          3
 4   West Valley Relay-  West Valley      4:47.27      F          4
 5   Monroe Relay-F#1    Monroe           5:03.30      F          5
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 4 x 400m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Eielson Relay-M#1   Eielson          4:01.09      F          1
 2   West Valley Relay-  West Valley      3:51.10      F          2
 3   North Pole Relay-M  North Pole       3:37.04      F          3
 4   Lathrop Relay-M#1   Lathrop          3:47.70      F          4
 5   Delta Relay-M#1     Delta             3:54.0      F          5
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================

Return to Region 6 Track 2000 Main Page