Meet of April 13-14, 2001 -- Heat Sheets

Some or all field events may not be held, depending upon surface conditions.

This page was last updated:  Friday, April 13, 2001 04:34:56 PM


Region VI Season Opener
Friday, April 13, 2001
Hosted By West Valley
----------------------------------------------------------------------------------------
Girls' 3200 meter run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Sarah Koshak        North Pole       12:43.4      F          1
 2   Kendel Borman       West Valley      12:36.8      F          2
 3   Davya Baker         West Valley        12:04      F          3
 4   Heidi Mau           North Pole           n/a      F          4
 5   Brandy Reeves       West Valley          n/a      F          5
 6   Cassie Green        Delta                n/a      F          6
 7   Molly Kline         West Valley          n/a      F          7
 8   Truda Neininger     North Pole           n/a      F          8
 9   Kylie Carr          West Valley          n/a      F          9
10   Krynn Finstad       Lathrop              n/a      F          10
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 3200 meter run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Brian Hanley        West Valley      10:07.1      F          1
 2   Owen Fuller         Lathrop          10:11.5      F          2
 3   Kade Kimball        Delta            10:39.4      F          3
 4   Nick Lee            Monroe           10:58.8      F          4
 5   Tyson Flaharty      West Valley      11:13.7      F          5
 6   Zach Via            West Valley      11:36.8      F          6
 7   Ted Plumlee         Monroe           12:23.9      F          7
 8   Brent Luddington    Eielson              n/a      F          8
 9   Brant Finstad       Lathrop              n/a      F          9
10   Steve Lee           Monroe               n/a      F          10
11   Brett Sanborn       North Pole           n/a      F          11
12   Chris Schneider     Eielson              n/a      F          12
13   Jason Vraa          North Pole           n/a      F          13
14   Devin McDowell      Lathrop              n/a      F          14
15   Jim Prescott        North Pole           n/a      F          15
16   Eric Johnson        West Valley          n/a      F          16
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' Shotput
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Flight Number 1
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   E Gitter            Lathrop                '      1          1
 2   Katie Valentine     North Pole             '      1          2
 3   Sade Powell         West Valley            '      1          3
 4   L Reeves            Lathrop                '      1          4
 5   Ashley Waggoner     West Valley            '      1          5
 6   Kim Harris          Lathrop             20'9      1          6
----------------------------------------------------------------------------------------
Flight Number 2
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Erin Cass           West Valley            '      2          1
 2   Heather Cunningham  North Pole             '      2          2
 3   Cassy Cerny         Monroe              22'8      2          3
 4   Michaela Craft      West Valley            '      2          4
 5   Rachel Naegele      Delta               27'0      2          5
 6   Kelly Gitter        Lathrop             30'2      2          6
 7   Raya Thomas         Lathrop             33'3      2          7
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' Shotput
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Flight Number 1
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Shane Tufford       West Valley            '      1          1
 2   Isaac McBride       West Valley            '      1          2
 3   Dwayn Cooper        North Pole             '      1          3
 4   Dirk Taylor         North Pole             '      1          4
 5   Luke Bather         Monroe                 '      1          5
 6   Matt Gavin          Monroe                 '      1          6
 7   Nick Gramstad       Lathrop                '      1          7
----------------------------------------------------------------------------------------
Flight Number 2
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   M Roderick          Lathrop                '      2          1
 2   Mike Stagno         North Pole             '      2          2
 3   Zach Craft          West Valley            '      2          3
 4   Ward Dobbs          West Valley            '      2          4
 5   James Rogers        Delta              22'11      2          5
 6   Wyatt Cerny         Monroe             26'10      2          6
 7   Justin Helm         Monroe             27'11      2          7
----------------------------------------------------------------------------------------
Flight Number 3
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Doug Orona          Delta               30'3      3          1
 2   Bill Westerlund     Eielson             32'6      3          2
 3   Eric Chaptmann      West Valley         34'7      3          3
 4   Ian Dixon           Lathrop            36'10      3          4
 5   Maloni Langi        Lathrop             37'5      3          5
 6   Eric Rush           North Pole         41'11      3          6
 7   Ben Clooten         Lathrop             42'2      3          7
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' High Jump
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Flight Number 1
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Sheena Reimherr     North Pole             '      1          1
 2   J Shumate           Lathrop                '      1          2
 3   Samantha Hofstad    West Valley            '      1          3
 4   Kaylen Woitel       Lathrop                '      1          4
 5   Helen Hillis        North Pole             '      1          5
 6   Kristen Thompson    West Valley            '      1          6
 7   W McCauley          Lathrop                '      1          7
 8   Elizabeth Rexford   West Valley            '      1          8
 9   Lara Boko           Lathrop                '      1          9
10   Patti Bolz          West Valley            '      1          10
11   L Gebhart           Lathrop                '      1          11
12   Kenyatta West       West Valley            '      1          12
----------------------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   J Garcia            Lathrop                '      Reserve
 2   K Anderson          Lathrop                '      Reserve
 3   Nicole St. Armand   West Valley            '      Reserve
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' High Jump
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Flight Number 1
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   R Dominique         Lathrop                '      1          1
 2   Ryan Stebbins       North Pole             '      1          2
 3   Sammy Cabrera       West Valley            '      1          3
 4   Dre Bateman         Lathrop                '      1          4
 5   Grier Hopkins       West Valley            '      1          5
 6   S Anderson          Lathrop                '      1          6
 7   Johnnie Rice        West Valley            '      1          7
 8   T Couch             Lathrop                '      1          8
 9   L Gray              Lathrop                '      1          9
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================


Region VI Season Opener
Saturday, April 14, 2001
Hosted By West Valley
----------------------------------------------------------------------------------------
Girls' 4 x 800 meter relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   North Pole Relay-F  North Pole      10:20.30      F          1
 2   West Valley Relay-  West Valley     12:24.00      F          2
 3   Lathrop Relay-F#1   Lathrop         12:26.72      F          3
 4   Eielson Relay-F#1   Eielson         12:31.49      F          4
 5   West Valley Relay-  West Valley          n/a      F          5
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 4 x 800 meter relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   West Valley Relay-  West Valley      8:30.45      F          1
 2   Lathrop Relay-M#1   Lathrop          8:38.76      F          2
 3   North Pole Relay-M  North Pole       8:50:90      F          3
 4   Delta Relay-M#1     Delta            9:03.92      F          4
 5   Eielson Relay-M#1   Eielson          9:20.40      F          5
 6   North Pole Relay-M  North Pole           n/a      F          6
 7   West Valley Relay-  West Valley          n/a      F          7
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 100m high hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   K Reabold           Lathrop              n/a      F          1
 2   Erica Starr         West Valley        19.66      F          2
 3   Ariel Becker        Lathrop            19.35      F          3
 4   Kaylen Woitel       Lathrop            17.46      F          4
 5   Samantha Hofstad    West Valley        18.33      F          5
 6   Amy Arundale        West Valley        19.63      F          6
 7   W McCauley          Lathrop              n/a      F          7
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 110m high hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Jean Pierre Salder  West Valley          n/a      F          1
 2   Chris Siron         West Valley          n/a      F          2
 3   R Dominique         Lathrop              n/a      F          3
 4   Ivan Snowden        Lathrop            16.63      F          4
 5   Steve Kennedy       West Valley          n/a      F          5
 6   Chris Whitwell      West Valley          n/a      F          6
 7   Scott Kennedy       West Valley          n/a      F          7
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 100m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   K Reabold           Lathrop              n/a      1          1
 2   Tanisha Reddin      West Valley          n/a      1          2
 3   Sarah Tibbs         North Pole           n/a      1          3
 4   Lisa Morral         North Pole           n/a      1          5
 5   I Thurston          Lathrop              n/a      1          7
 6   Daysha Sharp        North Pole           n/a      1          8
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Aquanita Burras     Lathrop              n/a      2          1
 2   Kristen Thompson    West Valley          n/a      2          2
 3   Jessica Cory        North Pole         14.95      2          3
 4   Sheena Davis        Monroe             14.42      2          4
 5   Megan Boyer         North Pole         14.72      2          5
 6   E Stevens           Lathrop              n/a      2          6
 7   Nicole Thompson     West Valley          n/a      2          7
 8   M Brown             Lathrop              n/a      2          8
----------------------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   J Garcia            Lathrop              n/a      Reserve
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 100m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Kamil Brown         West Valley          n/a      1          4
 2   Tynika Rodgers      West Valley          n/a      1          6
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 100m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   M Roderick          Lathrop              n/a      1          2
 2   Ryan Dixon          Delta                n/a      1          3
 3   Grier Hopkins       West Valley          n/a      1          4
 4   Chris Rogers        Eielson              n/a      1          5
 5   Ryan Dick           North Pole           n/a      1          6
 6   Wyatt Cerny         Monroe               n/a      1          7
 7   Jon Rogers          Eielson              n/a      1          8
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Doug Orona          Delta                n/a      2          2
 2   Steve Echtinaw      Eielson              n/a      2          3
 3   Brad Sipperly       North Pole           n/a      2          4
 4   Paul Bealer         Delta                n/a      2          5
 5   T Couch             Lathrop              n/a      2          6
 6   Josh Konefal        Lathrop              n/a      2          7
 7   Matt Gavin          Monroe               n/a      2          8
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 3
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Justin Helm         Monroe               n/a      3          2
 2   Paul Kelly          West Valley          n/a      3          3
 3   D Smith             Lathrop              n/a      3          4
 4   Jason Hunter        Eielson              n/a      3          5
 5   Marcus Grohman      North Pole           n/a      3          6
 6   Matt Schwarz        North Pole         12.84      3          7
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 4
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Dre Bateman         Lathrop              n/a      4          2
 2   Ward Dobbs          West Valley          n/a      4          3
 3   Ben Duhamel         Eielson            11.87      4          4
 4   Chris Siron         West Valley        12.21      4          5
 5   Chase Hammon        North Pole           n/a      4          6
 6   Chris Jones         West Valley          n/a      4          7
----------------------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Jarod Irvine        Lathrop              n/a      Reserve
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 4 x 200 meter relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Monroe Relay-F#1    Monroe           2:04.84      F          1
 2   Lathrop Relay-F#1   Lathrop          1:54.45      F          2
 3   North Pole Relay-F  North Pole       1:53.04      F          3
 4   West Valley Relay-  West Valley      1:53.15      F          4
 5   Eielson Relay-F#1   Eielson          1:59.20      F          5
 6   Lathrop Relay-F#2   Lathrop              n/a      F          6
 7   West Valley Relay-  West Valley          n/a      F          7
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 4 x 200 meter relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   North Pole Relay-M  North Pole           n/a      F          1
 2   West Valley Relay-  West Valley      1:36.73      F          2
 3   Lathrop Relay-M#1   Lathrop          1:33.80      F          3
 4   North Pole Relay-M  North Pole       1:36.20      F          4
 5   Eielson Relay-M#1   Eielson          1:42.57      F          5
 6   Lathrop Relay-M#2   Lathrop              n/a      F          6
 7   West Valley Relay-  West Valley          n/a      F          7
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 1600m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Lisa Gillette       West Valley        6:03*      F          1
 2   Lauren Payne        Monroe           6:17.60      F          2
 3   Ashley Gavin        Monroe           6:26.47      F          3
 4   Rose Hewitt         Lathrop          6:32.77      F          4
 5   Brandy Reeves       West Valley      6:49.45      F          5
 6   Jessica DeLeon      West Valley          n/a      F          6
 7   Vanessa John        West Valley          n/a      F          7
 8   Kylie Carr          West Valley          n/a      F          8
 9   Grainne Brosner     Monroe               n/a      F          9
10   Allie Babcock       Lathrop              n/a      F          10
11   Sarah Norton        Lathrop              n/a      F          11
12   Alma John           Delta                n/a      F          12
13   Truda Neininger     North Pole           n/a      F          13
14   Rachel Duch         North Pole           n/a      F          14
15   Heidi Mau           North Pole           n/a      F          15
16   Starsha Dasher      Eielson              n/a      F          16
----------------------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Noelle Lyle         Lathrop              n/a      Reserve  17
 2   Gin Parrish         Lathrop              n/a      Reserve  18
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 1600m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Brian Hanley        West Valley      4:31.40      F          1
 2   Steven Murray       Delta            4:54.85      F          2
 3   Tyson Flaharty      West Valley      4:55.95      F          3
 4   Dan Winsor          North Pole       4:59.40      F          4
 5   Todd Krieg          North Pole       5:01.60      F          5
 6   Victor Barranco     North Pole       5:02.95      F          6
 7   Nick Lee            Monroe           5:09.40      F          7
 8   Paul Schauer        Lathrop          5:13.77      F          8
 9   Ted Plumlee         Monroe           5:43.10      F          9
10   Eric Johnson        West Valley          n/a      F          10
11   Zach Via            West Valley          n/a      F          11
12   Blaine DeWalt       North Pole           n/a      F          12
13   Jason Williams      North Pole           n/a      F          13
14   Todd Granberry      Monroe               n/a      F          14
15   Steve Lee           Monroe               n/a      F          15
16   Tom Johnson         Monroe               n/a      F          16
17   Ben Nelson          Lathrop              n/a      F          19
18   Loren Schmidt       Lathrop              n/a      F          20
19   Brent Luddington    Eielson              n/a      F          21
20   Chris Schneider     Eielson              n/a      F          22
21   Chris Eversman      Eielson              n/a      F          23
22   Jimmie Rice         Eielson              n/a      F          24
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 4 x 100m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   West Valley Relay-  West Valley          n/a      F          1
 2   North Pole Relay-F  North Pole         56.19      F          2
 3   Lathrop Relay-F#1   Lathrop            53.59      F          3
 4   West Valley Relay-  West Valley        54.44      F          4
 5   Lathrop Relay-F#2   Lathrop              n/a      F          5
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 4 x 100m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   North Pole Relay-M  North Pole           n/a      F          1
 2   North Pole Relay-M  North Pole         48.50      F          2
 3   Lathrop Relay-M#1   Lathrop            44.16      F          3
 4   West Valley Relay-  West Valley        44.20      F          4
 5   Eielson Relay-M#1   Eielson            50.00      F          5
 6   West Valley Relay-  West Valley          n/a      F          6
 7   Lathrop Relay-M#2   Lathrop              n/a      F          7
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 400m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   M Holmes            Lathrop              n/a      1          1
 2   Daysha Sharp        North Pole           n/a      1          2
 3   Meghan Brown        Eielson            75.22      1          3
 4   M Young             Lathrop              n/a      1          4
 5   Tessa Borce         West Valley          n/a      1          5
 6   Laura Daum          West Valley          n/a      1          6
 7   C Simko             Lathrop              n/a      1          7
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   M Garrett           Lathrop              n/a      2          1
 2   T Moran             Lathrop              n/a      2          2
 3   Sheena Reimherr     North Pole         65.00      2          3
 4   Katherine Rose      North Pole         71.08      2          4
 5   Cassy Cerny         Monroe               n/a      2          5
 6   Laura Johnson       West Valley          n/a      2          6
 7   Shauntavia Reddin   West Valley          n/a      2          7
----------------------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Cayanne McFarlane   Lathrop              n/a      Reserve
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 400m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Ryan Stebbins       North Pole           n/a      1          1
 2   Kreg Lesage         North Pole           n/a      1          2
 3   Eric Knutson        West Valley          n/a      1          3
 4   M Roderick          Lathrop              n/a      1          4
 5   Chris Rogers        Eielson              n/a      1          5
 6   T Lamoreaux         Lathrop              n/a      1          6
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Noah Mery           West Valley          n/a      2          1
 2   Sean Finney         Eielson              n/a      2          2
 3   Wyatt Cerny         Monroe               n/a      2          3
 4   Alex Diseth         Lathrop              n/a      2          4
 5   Brad Sipperly       North Pole           n/a      2          5
 6   John Carlson        West Valley          n/a      2          6
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 3
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   L Gray              Lathrop              n/a      3          1
 2   Josh Fiorenzi       North Pole           n/a      3          2
 3   Cullen Ellis        North Pole         54.56      3          3
 4   Simon McDowell      West Valley        60.34      3          4
 5   Luke Bather         Monroe               n/a      3          5
 6   R Dominique         Lathrop              n/a      3          6
----------------------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Jarod Irvine        Lathrop              n/a      Reserve  14
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 300m intermediate hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   M Garrett           Lathrop              n/a      1          2
 2   Sarah Bristow       West Valley          n/a      1          3
 3   Ariel Becker        Lathrop            61.11      1          4
 4   Brandy Reeves       West Valley          n/a      1          5
 5   K Reabold           Lathrop              n/a      1          6
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   E Stevens           Lathrop              n/a      2          2
 2   Samantha Hofstad    West Valley        57.07      2          3
 3   Erica Starr         West Valley        53.95      2          4
 4   Amy Arundale        West Valley        55.46      2          5
 5   J Shumate           Lathrop              n/a      2          6
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 300m intermediate hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Jean Pierre Salder  West Valley          n/a      F          1
 2   Scott Kennedy       West Valley          n/a      F          2
 3   Ivan Snowden        Lathrop              n/a      F          3
 4   Chris Siron         West Valley          n/a      F          4
 5   S Anderson          Lathrop              n/a      F          5
 6   Chris Whitwell      West Valley          n/a      F          6
 7   Steve Kennedy       West Valley          n/a      F          7
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 800m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Kori Smith          North Pole       2:33.60      F          1
 2   Megan Kline         West Valley      2:41.17      F          2
 3   Lauren Payne        Monroe           2:44.10      F          3
 4   Katie Hyde          Eielson          2:47.14      F          4
 5   Sarah Koshak        North Pole       2:49.68      F          5
 6   Sarah Bristow       West Valley      2:52.32      F          6
 7   Sarah Graetz        Lathrop          2:52.55      F          7
 8   Amanda Robinson     North Pole           n/a      F          8
 9   Jennifer Grieve     North Pole           n/a      F          9
10   Molly Kline         West Valley          n/a      F          10
11   Grainne Brosner     Monroe               n/a      F          11
12   Lindsay Viltrakis   Eielson              n/a      F          12
13   Starsha Dasher      Eielson              n/a      F          13
14   Risa Nabielski      Lathrop              n/a      F          15
15   Kristen Labrosse    Lathrop              n/a      F          16
16   Rose Hewitt         Lathrop              n/a      F          17
17   Cassie Green        Delta                n/a      F          18
----------------------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Brittany Dykstra    Lathrop              n/a      Reserve
 2   Sarah Johnson       Lathrop              n/a      Reserve
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 800m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Tucker Yates        Delta                n/a      F
 2   Ben Mercer          West Valley      2:06.00      F          1
 3   Jeff Levison        West Valley      2:09.52      F          2
 4   James Collins       North Pole        2:12.6      F          3
 5   Nick Lee            Monroe           2:12.99      F          4
 6   Brett Sanborn       North Pole        2:17.2      F          5
 7   Luke Smith          West Valley       2:19.2      F          6
 8   Owen Fuller         Lathrop            2:23*      F          7
 9   Colton St. Peter    Delta            2:29.75      F          8
10   Robert Marcotte     West Valley          n/a      F          9
11   William Burrows     West Valley          n/a      F          10
12   Jason Vraa          North Pole           n/a      F          11
13   Mike Burno          North Pole           n/a      F          12
14   Marlee Currier      North Pole           n/a      F          13
15   Tom Johnson         Monroe               n/a      F          14
16   Todd Granberry      Monroe               n/a      F          15
17   Ted Plumlee         Monroe               n/a      F          16
18   Steve Lee           Monroe               n/a      F          17
19   Brad Belles         Lathrop              n/a      F          18
20   Paul Schauer        Lathrop              n/a      F          19
21   Brent Luddington    Eielson              n/a      F          20
----------------------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Will Durdik         Lathrop              n/a      Reserve
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 200m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Megan Boyer         North Pole           n/a      1          2
 2   M Brown             Lathrop              n/a      1          3
 3   E Stevens           Lathrop              n/a      1          4
 4   W McCauley          Lathrop              n/a      1          5
 5   Ashley Waggoner     West Valley          n/a      1          6
 6   Amy Arundale        West Valley        31.27      1          7
 7   Cassy Cerny         Monroe             32.76      1          8
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Daysha Sharp        North Pole           n/a      2          1
 2   Cayanne McFarlane   Lathrop              n/a      2          2
 3   Sheena Davis        Monroe             29.82      2          3
 4   Patti Bolz          West Valley        30.05      2          4
 5   Aquanita Burras     Lathrop              n/a      2          5
 6   Kristen Thompson    West Valley          n/a      2          6
 7   Nicole Robinson     Eielson              n/a      2          7
 8   Nicole Thompson     West Valley          n/a      2          8
----------------------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   M Holmes            Lathrop              n/a      Reserve
 2   B Davis             Lathrop              n/a      Reserve
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 200m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Ryan Dixon          Delta                n/a      1          1
 2   Brandon Bryfczywsk  West Valley          n/a      1          2
 3   Sean Finney         Eielson              n/a      1          3
 4   Wyatt Cerny         Monroe               n/a      1          3
 5   Toby Baptist        North Pole           n/a      1          5
 6   D Smith             Lathrop              n/a      1          6
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Matt Gavin          Monroe               n/a      2          1
 2   T Fowles            Lathrop              n/a      2          2
 3   Arthur Grasso       North Pole           n/a      2          4
 4   Grier Hopkins       West Valley          n/a      2          4
 5   T Couch             Lathrop              n/a      2          5
 6   Paul Devries        West Valley          n/a      2          6
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 3
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   L Gray              Lathrop              n/a      3          1
 2   Luke Bather         Monroe               n/a      3          2
 3   Paul Bealer         Delta                n/a      3          3
 4   Marcus Grohman      North Pole           n/a      3          4
 5   Eric Markey         West Valley          n/a      3          5
 6   Jason Hunter        Eielson              n/a      3          6
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number 4
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Dre Bateman         Lathrop              n/a      4          1
 2   Steve Echtinaw      Eielson              n/a      4          2
 3   Luke Hodges         North Pole         24.82      4          3
 4   Ward Dobbs          West Valley          n/a      4          4
 5   Chase Hammon        North Pole           n/a      4          5
 6   Justin Helm         Monroe               n/a      4          6
----------------------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   S Pierce            Lathrop              n/a      Reserve
 2   Jarod Irvine        Lathrop              n/a      Reserve
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Girls' 4 x 400m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   Eielson Relay-F#1   Eielson          5:06.49      F          1
 2   Lathrop Relay-F#1   Lathrop          4:55.11      F          2
 3   North Pole Relay-F  North Pole       4:23.11      F          3
 4   West Valley Relay-  West Valley      4:47.27      F          4
 5   Monroe Relay-F#1    Monroe           5:03.30      F          5
 6   West Valley Relay-  West Valley          n/a      F          6
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================
Boys' 4 x 400m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------------------
 1   North Pole Relay-M  North Pole           n/a      F          1
 2   West Valley Relay-  West Valley      3:51.10      F          2
 3   North Pole Relay-M  North Pole       3:37.04      F          3
 4   Lathrop Relay-M#1   Lathrop          3:45.70      F          4
 5   Eielson Relay-M#1   Eielson          4:01.09      F          5
 6   West Valley Relay-  West Valley          n/a      F          6
----------------------------------------------------------------------------------------
=================================================================================

Return to Region 6 Track Main Page