Meet of April 26-27, 2002 -- Heat Sheets

This page was last updated:  Friday, April 26, 2002 10:07:13 PM




Region VI All-Schools Meet #3 Day 2
Saturday, April 27, 2002
Hosted By Eielson
----------------------------------------------------------------------------
Girls' 4 x 800 meter relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Lathrop Relay-F#1   Lathrop                '      F          1
 2   North Pole Relay-F  North Pole             '      F          2
 3   West Valley Relay-  West Valley            '      F          3
 4   Lathrop Relay-F#2   Lathrop                '      F          4
 5   West Valley Relay-  West Valley            '      F          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 4 x 800 meter relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   West Valley Relay-  West Valley            '      F          1
 2   Monroe Relay-M#1    Monroe                 '      F          2
 3   North Pole Relay-M  North Pole             '      F          3
 4   Lathrop Relay-M#1   Lathrop                '      F          4
 5   Eielson Relay-M#1   Eielson                '      F          5
 6   Delta Relay-M#1     Delta                  '      F          6
 7   Eielson Relay-M#2   Eielson                '      F          7
 8   Lathrop Relay-M#2   Lathrop                '      F          8
 9   West Valley Relay-  West Valley            '      F          9
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 100m high hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Kristina Hurlburt   Eielson                '      1          2
 2   Erika Stevens       Lathrop                '      1          3
 3   Ashley West         West Valley            '      1          4
 4   Emily Wood          Lathrop                '      1          5
 5   Teresa Chapin       West Valley            '      1          6
 6   Sarah Johnson       Lathrop                '      1          7
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Jessica Wiedemann   Lathrop                '      2          2
 2   Erica Starr         West Valley        18.56      2          3
 3   Kari Reabold        Lathrop            17.56      2          4
 4   Samantha Hofstad    West Valley        17.53      2          5
 5   Alisa Ham           Eielson                '      2          6
 6   Jamie Powers        West Valley            '      2          7
----------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------
 1   Tessa Borce         West Valley            '      Reserve
 2   Ashley Waggoner     West Valley            '      Reserve
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 110m high hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Chris Jones         West Valley            '      1          2
 2   Steve Kennedy       West Valley        21.72      1          3
 3   Scott Kennedy       West Valley        20.45      1          4
 4   Stoney Anderson     Lathrop                '      1          5
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   John Butcher        Monroe                 '      2          2
 2   Paul Devries        West Valley            '      2          3
 3   William Burrows     West Valley        17.52      2          4
 4   Ivan Snowden        Lathrop            16.70      2          5
 5   Mike Clariett       Eielson                '      2          6
 6   Michael Edmunds     Lathrop                '      2          7
----------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------
 1   Rolando Dominique   Lathrop            18.09      Reserve
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 100m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Orla Tighe          Lathrop                '      1          2
 2   Teresa Chapin       West Valley            '      1          3
 3   Melissa McInelly    Lathrop                '      1          4
 4   Cristal Webb        Eielson                '      1          5
 5   Krista Rader        West Valley            '      1          6
 6   Tejae Hawkins       Eielson                '      1          7
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Deven Barnett       West Valley            '      2          2
 2   Casey Ginley        Monroe                 '      2          3
 3   Neisha Booth        Eielson                '      2          4
 4   Hilary Schwafel     Lathrop                '      2          5
 5   Breanna Weber       Delta                  '      2          6
 6   Veronica Lynch      North Pole             '      2          7
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 3
----------------------------------------------------------------------------
 1   Sarah Tibbs         North Pole         14.10      3          1
 2   Ashley West         West Valley            '      3          2
 3   Vanessa McCormick   Eielson                '      3          3
 4   Kim VanWyhe         Monroe                 '      3          4
 5   Sarah Johnson       Lathrop                '      3          5
 6   Ashley Waggoner     West Valley            '      3          6
 7   Janay DeLoach       Eielson            12.34      3          7
 8   Rebecca Spellman    Lathrop                '      3          8
----------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------
 1   Kristina Hurlburt   Eielson                '      Reserve
 2   Alisa Ham           Eielson                '      Reserve
 3   Emily Wood          Lathrop                '      Reserve
 4   Jamie Gillen        West Valley            '      Reserve
 5   Nicole Thompson     West Valley        13.84      Reserve
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 100m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Travis Dubois       Delta                  '      1          1
 2   Ole Ruter           Delta                  '      1          2
 3   Nick Flannery       Anderson               '      1          3
 4   Toynazar Atadurdiy  Eielson                '      1          4
 5   Justin Hernandez    West Valley            '      1          5
 6   T. J. Graziadei     Lathrop                '      1          6
 7   Ryan Simpson        North Pole             '      1          7
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Brandon Williams    Lathrop            13.00      2          1
 2   Nathan Aquilar      West Valley            '      2          3
 3   Perry Monzulla      North Pole             '      2          4
 4   Aaron Broussard     Eielson                '      2          5
 5   Chris Gee           Dot Lake               '      2          6
 6   Jon Rogers          Eielson            12.73      2          7
 7   Travis Williams     Lathrop                '      2          7
 8   Ryan Dixon          Delta              13.26      2          8
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 3
----------------------------------------------------------------------------
 1   Jason Hunter        Eielson            12.66      3          1
 2   Simon McDowell      West Valley        12.20      3          2
 3   Doren Sanford       Tok                    '      3          3
 4   Rick Jones          Delta                  '      3          4
 5   Nelson Carplunk     Monroe                 '      3          5
 6   Sean Ritchie        North Pole             '      3          6
 7   Brock Graziadei     Lathrop                '      3          7
 8   Jacob Maddox        Anderson           13.22      3          8
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 4
----------------------------------------------------------------------------
 1   Leon Huntington     Monroe                 '      4          1
 2   Paul Bealer         Delta              12.60      4          2
 3   Ryan Dick           North Pole         11.89      4          3
 4   Jarod Irvine        Lathrop            11.73      4          4
 5   Grier Hopkins       West Valley        11.77      4          5
 6   Chris Siron         West Valley        12.29      4          6
 7   Josh Fiorenzi       North Pole             '      4          7
 8   Rod Hawkins         Eielson                '      4          8
----------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------
 1   Dan Hurlburt        Eielson            12.90      Reserve
 2   Jimmy Rice          Eielson                '      Reserve
 3   Dwight Merriwether  Lathrop                '      Reserve
 4   Shawn Fletcher      Lathrop                '      Reserve
 5   Sean Bingaman       North Pole             '      Reserve
 6   James Legge         North Pole             '      Reserve
 7   Craig Huffman       West Valley            '      Reserve
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 4 x 200 meter relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   West Valley Relay-  West Valley            '      F          1
 2   Lathrop Relay-F#1   Lathrop                '      F          2
 3   Delta Relay-F#1     Delta                  '      F          3
 4   Eielson Relay-F#1   Eielson                '      F          4
 5   Monroe Relay-F#1    Monroe                 '      F          5
 6   West Valley Relay-  West Valley            '      F          6
 7   Lathrop Relay-F#2   Lathrop                '      F          7
 8   Eielson Relay-F#2   Eielson                '      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 4 x 200 meter relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Lathrop Relay-M#2   Lathrop                '      1          2
 2   West Valley Relay-  West Valley            '      1          3
 3   North Pole Relay-M  North Pole             '      1          4
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Lathrop Relay-M#1   Lathrop                '      2          1
 2   North Pole Relay-M  North Pole             '      2          2
 3   Delta Relay-M#1     Delta                  '      2          3
 4   West Valley Relay-  West Valley            '      2          4
 5   Eielson Relay-M#1   Eielson                '      2          5
 6   Monroe Relay-M#1    Monroe                 '      2          6
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 1600m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Katie Kadel         West Valley            '      F          1
 2   Davya Baker         West Valley      5:33.37      F          2
 3   Laura Johnson       West Valley      5:42.52      F          3
 4   Megan Kline         West Valley      5:48.66      F          4
 5   Brandy Reeves       West Valley      6:42.60      F          5
 6   Jenny DiGrappa      North Pole             '      F          6
 7   Shannon Stapp       North Pole             '      F          7
 8   Heidi Mau           North Pole       6:56.49      F          8
 9   Krynn Finstad       Lathrop                '      F          9
10   Jenny Coe           Lathrop                '      F          10
11   Randi Bloom         Lathrop                '      F          11
12   Rose Hewitt         Lathrop          6:25.49      F          12
13   Grainne Brosnan     Monroe           6:24.57      F          13
14   Marissa Carson      Nenana                 '      F          14
15   Bridget Overbey     Nenana           7:06.75      F          15
16   Lindsey St. Peter   Delta                  '      F          16
17   Jessica Bagley      Eielson                '      F          17
----------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------
 1   Keri Iles           Lathrop                '      Reserve
 2   Jillian Bartling    West Valley            '      Reserve
 3   Cecelia Elizondo    West Valley            '      Reserve
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 1600m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Collin Todd         West Valley            '      F          1
 2   Tony Tomsich        West Valley            '      F          2
 3   J.J. Clements       West Valley            '      F          3
 4   Ben Mercer          West Valley      4:41.97      F          4
 5   Luke Smith          West Valley      4:46.74      F          5
 6   Keegan Ryan         Lathrop                '      F          6
 7   Chad Gudschinski    Lathrop                '      F          7
 8   Conor Cole          Lathrop                '      F          8
 9   Owen Fuller         Lathrop          4:31.19      F          9
10   Devin McDowell      Lathrop          4:52.18      F          10
11   Ted Plumlee         Monroe                 '      F          11
12   Andrew Marks        Monroe                 '      F          12
13   Nick Lee            Monroe           5:03.10      F          13
14   Paul Krenske        Nenana                 '      F          14
15   Bjorn Olsen         Tok              5:09.47      F          15
16   Steven Murray       Delta            5:11.54      F          16
17   Eric Nelson         Anderson         5:18.00      F          17
18   Brian Tappan        North Pole             '      F          17
19   Brent Luddington    Eielson          5:30.49      F          18
20   Jason Vraa          North Pole       5:13.47      F          18
----------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------
 1   Loren Schmidt       Lathrop          5:21.82      Reserve
 2   Paul Schauer        Lathrop          4:55.59      Reserve
 3   Patrick Terra       West Valley            '      Reserve
 4   Anders Gillis       West Valley            '      Reserve
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 4 x 100m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Lathrop Relay-F#2   Lathrop                '      F          1
 2   West Valley Relay-  West Valley            '      F          2
 3   Eielson Relay-F#1   Eielson                '      F          3
 4   Lathrop Relay-F#1   Lathrop                '      F          4
 5   West Valley Relay-  West Valley            '      F          5
 6   Eielson Relay-F#2   Eielson                '      F          6
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 4 x 100m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   North Pole Relay-M  North Pole             '      1          2
 2   Eielson Relay-M#2   Eielson                '      1          3
 3   Lathrop Relay-M#2   Lathrop                '      1          4
 4   West Valley Relay-  West Valley            '      1          5
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   West Valley Relay-  West Valley            '      2          1
 2   North Pole Relay-M  North Pole             '      2          2
 3   Lathrop Relay-M#1   Lathrop                '      2          3
 4   Eielson Relay-M#1   Eielson                '      2          4
 5   Delta Relay-M#1     Delta                  '      2          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 400m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Chloe Howe          West Valley            '      1          1
 2   Nanae Ito           Anderson               '      1          2
 3   Celien Becker       Monroe                 '      1          3
 4   Sarah Tibbs         North Pole             '      1          4
 5   Tracy Farrell       Anderson               '      1          5
 6   Adrianna Holden     Lathrop                '      1          6
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Marjorie Rima       Monroe                 '      2          1
 2   Shannon Brown       West Valley            '      2          2
 3   Kim Vinegar         Lathrop                '      2          3
 4   Hilary Schwafel     Lathrop                '      2          4
 5   Rachael Roddick     North Pole             '      2          5
 6   Jessica Bagley      Eielson                '      2          6
 7   Katie Gillette      West Valley        66.12      2          7
 8   Rachelle Isaacson   North Pole         66.12      2          8
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 3
----------------------------------------------------------------------------
 1   Emily Vande Loo     Lathrop                '      3          1
 2   Sheena Davis        Monroe                 '      3          2
 3   Emily Burger        West Valley            '      3          3
 4   Marki Adams         Delta                  '      3          4
 5   Lindsay Viltrakis   Eielson                '      3          5
 6   Sheena Reimherr     North Pole         60.22      3          6
 7   Tara Moran          Lathrop            65.71      3          7
 8   Kelsey Leonard      West Valley        62.66      3          8
----------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------
 1   Nicole Thompson     West Valley            '      Reserve
 2   Molly Kline         West Valley            '      Reserve
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 400m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Chris Gee           Dot Lake               '      1          1
 2   Alfred Mendoza      North Pole             '      1          2
 3   Jason Koling        Nenana                 '      1          3
 4   Shelton Butler      Lathrop                '      1          4
 5   Tony Pacheco        Anderson               '      1          5
 6   Jimmy Rice          Eielson            58.76      1          6
 7   Doren Sanford       Tok                59.47      1          7
 8   John Carlson        West Valley        64.24      1          8
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Ivan Miscovitch     Monroe                 '      2          1
 2   Mike Levison        West Valley            '      2          2
 3   Zack Stout          North Pole             '      2          3
 4   Joe Orr             Eielson                '      2          4
 5   Bjorn Olsen         Tok                    '      2          5
 6   Rolando Dominique   Lathrop            56.23      2          6
 7   John Tibbs          North Pole         56.76      2          7
 8   Chris Schneider     Eielson            59.75      2          8
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 3
----------------------------------------------------------------------------
 1   Liam Ortega         West Valley            '      3          1
 2   Lawrence Gray       West Valley            '      3          2
 3   Aaron Broussard     Eielson                '      3          3
 4   Tay Finley          Lathrop                '      3          4
 5   Jesse Schlichting   Delta                  '      3          5
 6   Daniel Allen        North Pole         52.97      3          6
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 4
----------------------------------------------------------------------------
 1   Tony Lamoreaux      Lathrop            57.01      4          1
 2   Collun Ellis        North Pole         53.91      4          2
 3   Chris Siron         West Valley            '      4          3
 4   Brandon Lee         Lathrop                '      4          4
 5   Todd Granberry      Monroe                 '      4          5
 6   Steve Echtinaw      Eielson            53.39      4          6
----------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------
 1   Jared McLaine       Lathrop                '      Reserve
 2   Brad Abrams         Lathrop                '      Reserve
 3   Ryan Simpson        North Pole             '      Reserve
 4   Travis Walkner      North Pole             '      Reserve
 5   Leonard Huntington  West Valley            '      Reserve
 6   A. J. Westgate      West Valley            '      Reserve
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 300m intermediate hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Jessica Wiedemann   Lathrop                '      1          3
 2   Krista Rader        West Valley            '      1          4
 3   Sarah Johnson       Lathrop                '      1          5
 4   Lindsy Kline        West Valley            '      1          6
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Tessa Borce         West Valley            '      2          3
 2   Emily Wood          Lathrop                '      2          4
 3   Kelsi Evans         West Valley            '      2          5
 4   Kari Reabold        Lathrop            47.54      2          6
 5   Erika Stevens       Lathrop            48.41      2          7
 6   Jamie Powers        West Valley        52.06      2          8
----------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------
 1   Ween Angulo         West Valley            '      Reserve
 2   Ashley West         West Valley            '      Reserve
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 300m intermediate hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Adam Wallis         West Valley            '      1          3
 2   Tommy Lokken        West Valley            '      1          4
 3   Michael Edmunds     Lathrop                '      1          5
 4   Chris Jones         West Valley            '      1          6
 5   Rolando Dominique   Lathrop            44.24      1          7
 6   Stoney Anderson     Lathrop            51.88      1          8
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Corey Obermeyer     Monroe                 '      2          2
 2   Ivan Snowden        Lathrop            40.88      2          3
 3   Alex Diseth         Lathrop            43.11      2          4
 4   William Burrows     West Valley        43.36      2          5
 5   Mike Clariett       Eielson                '      2          6
 6   Nick Flannery       Anderson               '      2          7
 7   Paul Devries        West Valley            '      2          8
----------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------
 1   Sammy Cabrera       West Valley        43.94      Reserve
 2   A. J. Westgate      West Valley            '      Reserve
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 800m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Teresa Trainor      Delta                  '      1          1
 2   Jessica Bagley      Eielson                '      1          2
 3   Gin Parrish         Lathrop                '      1          3
 4   Sarah Johnson       Lathrop                '      1          4
 5   Katie Babcock       Lathrop          2:43.77      1          5
 6   Marissa Carson      Nenana                 '      1          6
 7   Bridget Overbey     Nenana                 '      1          7
 8   Jillian Bartling    West Valley            '      1          8
 9   Mary Haas           West Valley            '      1          9
10   Tracy Farrell       Anderson               '      1          10
11   Nanae Ito           Anderson               '      1          11
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Stephanie Dahlke    North Pole             '      2          1
 2   Rachelle Isaacson   North Pole             '      2          2
 3   Kendel Borman       West Valley            '      2          3
 4   Emily Patrick       West Valley            '      2          4
 5   Laura Johnson       West Valley      2:23.73      2          5
 6   Lindsay Viltrakis   Eielson          2:45.46      2          6
 7   Keri Iles           Lathrop                '      2          7
 8   Allie Babcock       Lathrop          2:52.64      2          8
 9   Celien Becker       Monroe                 '      2          9
----------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------
 1   Rose Hewitt         Lathrop          2:52.29      Reserve
 2   Sarah Graetz        Lathrop          2:56.84      Reserve
 3   Megan Kline         West Valley      2:40.85      Reserve
 4   Molly Kline         West Valley      2:54.49      Reserve
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 800m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Stefan Berry        Anderson               '      1          1
 2   Danny Zollman       Delta                  '      1          2
 3   Austin Viall        Eielson                '      1          3
 4   Brent Luddington    Eielson          2:21.13      1          4
 5   Chad Gudschinski    Lathrop                '      1          5
 6   Scott MacDonald     Lathrop                '      1          6
 7   Jason Vraa          North Pole       2:14.73      1          7
 8   Liam Ortega         West Valley            '      1          8
 9   Drew Cameron        West Valley            '      1          9
10   Robert Marcotte     West Valley            '      1          10
11   Bjorn Olsen         Tok                  n/a      1          11
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Justin Helms        Monroe                 '      2          1
 2   Blaine DeWalt       North Pole             '      2          2
 3   Dan Winsor          North Pole       2:07.68      2          3
 4   Rob Paul            West Valley            '      2          4
 5   Ben Mercer          West Valley      1:59.97      2          5
 6   Cameron Bynum       Delta                  '      2          6
 7   Chris Schneider     Eielson                '      2          7
 8   Pat Culhane         Eielson                '      2          8
 9   Chris Eversman      Eielson          2:05.42      2          9
10   Ben Nelson          Lathrop                '      2          10
11   Owen Fuller         Lathrop          2:03.52      2          11
12   Camden Kittredge    Lathrop          2:13.42      2          12
----------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------
 1   Keegan Ryan         Lathrop          2:25.59      Reserve
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 200m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Emily Vande Loo     Lathrop                '      1          1
 2   Kim VanWyhe         Monroe                 '      1          2
 3   Tara Moran          Lathrop                '      1          3
 4   Karaline Naegele    Delta                  '      1          4
 5   Cristal Webb        Eielson                '      1          5
 6   Marjorie Rima       Monroe                 '      1          6
 7   Neisha Booth        Eielson                '      1          7
 8   Krista Rader        West Valley            '      1          8
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Tejae Hawkins       Eielson                '      2          1
 2   Casey Ginley        Monroe                 '      2          2
 3   Hilary Schwafel     Lathrop                '      2          3
 4   Veronica Lynch      North Pole             '      2          4
 5   Deven Barnett       West Valley            '      2          4
 6   Margot Edmiston     West Valley            '      2          6
 7   Kristy Kennedy      Eielson                '      2          7
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 3
----------------------------------------------------------------------------
 1   Ashley Waggoner     West Valley        32.52      3          1
 2   Breanna Weber       Delta                  '      3          2
 3   Alisa Ham           Eielson                '      3          3
 4   Rebecca Spellman    Lathrop                '      3          4
 5   Sheena Davis        Monroe                 '      3          5
 6   Kim Vinegar         Lathrop                '      3          6
 7   Sarah Tibbs         North Pole             '      3          7
 8   Nicole Thompson     West Valley        29.48      3          8
----------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------
 1   Vanessa McCormick   Eielson                '      Reserve
 2   Nicole Robinson     Eielson            33.31      Reserve
 3   Jennifer Claxton    Lathrop                '      Reserve
 4   Emily Burger        West Valley            '      Reserve
 5   Ashley West         West Valley            '      Reserve
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 200m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Tony Pacheco        Anderson               '      1          1
 2   Jimmy Rice          Eielson                '      1          2
 3   James Legge         North Pole             '      1          3
 4   Jason Koling        Nenana                 '      1          4
 5   Chris Gee           Dot Lake               '      1          5
 6   Nick Flannery       Anderson               '      1          6
 7   Rolando Dominique   Lathrop                '      1          7
 8   Jacob Maddox        Anderson           28.18      1          8
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Doren Sanford       Tok                26.57      2          1
 2   Paul Krenske        Nenana                 '      2          2
 3   Paul Heflinger      West Valley            '      2          3
 4   Seth Isaacson       North Pole             '      2          4
 5   John Butcher        Monroe                 '      2          5
 6   Dan Hurlburt        Eielson                '      2          6
 7   Danny Zollman       Delta                  '      2          7
 8   A. J. Westgate      West Valley            '      2          8
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 3
----------------------------------------------------------------------------
 1   Ivan Miscovitch     Monroe                 '      3          2
 2   Zack Stout          North Pole             '      3          3
 3   Brandon Lee         Lathrop                '      3          4
 4   Jarod Irvine        Lathrop                '      3          5
 5   Justin Hernandez    West Valley            '      3          6
 6   Steve Echtinaw      Eielson            24.26      3          7
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 4
----------------------------------------------------------------------------
 1   Lawrence Gray       West Valley            '      4          2
 2   Sean Bingaman       North Pole             '      4          3
 3   Tay Finley          Lathrop                '      4          4
 4   Nelson Carplunk     Monroe                 '      4          5
 5   Chris Rogers        Eielson            25.93      4          6
 6   Ryan Dixon          Delta              29.43      4          7
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 5
----------------------------------------------------------------------------
 1   Dwight Merriwether  Lathrop                '      5          2
 2   Leon Huntington     Monroe                 '      5          3
 3   Ryan Dick           North Pole             '      5          4
 4   Grier Hopkins       West Valley        23.63      5          5
 5   Paul Bealer         Delta              25.26      5          6
 6   Jason Hunter        Eielson            26.58      5          7
----------------------------------------------------------------------------
Reserves
----------------------------------------------------------------------------
 1   Aaron Broussard     Eielson                '      Reserve
 2   Josh Konefal        Lathrop                '      Reserve
 3   Shelton Butler      Lathrop                '      Reserve
 4   Perry Monzulla      North Pole             '      Reserve
 5   Ryan Simpson        North Pole             '      Reserve
 6   Ryan Chapmann       West Valley            '      Reserve
 7   Chris Jones         West Valley        27.54      Reserve
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 4 x 400m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Eielson Relay-F#1   Eielson                '      F          1
 2   Monroe Relay-F#1    Monroe                 '      F          2
 3   West Valley Relay-  West Valley            '      F          3
 4   North Pole Relay-F  North Pole             '      F          4
 5   Lathrop Relay-F#1   Lathrop                '      F          5
 6   Delta Relay-F#1     Delta                  '      F          6
 7   West Valley Relay-  West Valley            '      F          7
 8   Lathrop Relay-F#2   Lathrop                '      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 4 x 400m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   West Valley Relay-  West Valley            '      1          2
 2   Eielson Relay-M#2   Eielson                '      1          3
 3   Lathrop Relay-M#2   Lathrop                '      1          4
 4   North Pole Relay-M  North Pole             '      1          5
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Anderson Relay Tm-  Anderson               '      2          1
 2   Lathrop Relay-M#1   Lathrop                '      2          2
 3   West Valley Relay-  West Valley            '      2          3
 4   North Pole Relay-M  North Pole             '      2          4
 5   Eielson Relay-M#1   Eielson                '      2          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================

Return to Region 6 Track Main Page