Meet of April 26-27, 2002 -- Results

This page was last updated:  Saturday, April 27, 2002 05:54:23 PM


Girls' 4x800 Relay   
 1. Lathrop Relay-F#1        L    11:40.00   10
 2. North Pole Relay-F#1     NP   11:40.30   8
dsq.West Valley Relay-F#1    WV        dsq   
   
Girls' High Hurdles   
 1. Samantha Hofstad         WV      17.90   10
 2. Jamie Powers             WV      18.70   8
 3. Erica Starr              WV      19.30   6
 4. Jessica Wiedemann        L       19.50   4
dsq.Ashley West              WV        dsq   
   
Girls' 100m Dash   
 1. Sarah Tibbs              NP      14.50   10
 2. Emily Wood               L       15.10   8
 3. Ashley West              WV      15.70   6
dsq.Rebecca Spellman         L         dsq   
   
Girls' 4 x 200m Relay   
 1. West Valley Relay-F#1    WV    1:56.70   10
 2. Lathrop Relay-F#1        L     1:59.00   8
 3. Delta Relay-F#1          D     2:03.30   6
   
Girls' 1600m Run   
 1. Laura Johnson            WV    5:37.70   10
 2. Cassie Green             D     6:19.20   8
 3. Krynn Finstad            L     6:26.00   6
 4. Molly Kline              WV    6:36.90   4
 5. Lindsey St. Peter        D     6:40.50   2
 6. Teresa Trainor           D     6:41.20   1
 7. Marissa Carson           N     6:46.50   
 8. Rose Hewitt              L     6:49.70   
 9. Jenny Coe                L     6:54.20   
10. Grainne Brosnan          M     6:59.80   
11. Bridget Overbey          N     7:23.10   
12. Heidi Mau                NP    7:45.80   
dsq.Randi Bloom              L         dsq   
   
Girls' 4x100 Relay   
 1. Lathrop Relay-F#1        L       56.80   10
 2. West Valley Relay-F#1    WV      57.90   8
   
Girls' 400m Dash   
 1. Sheena Reimherr          NP      64.90   10
 2. Kelsey Leonard           WV      67.70   8
 3. Sheena Davis             M       67.70   6
 4. Katie Gillette           WV      67.80   4
 5. Shannon Brown            WV      68.40   2
 6. Rachael Roddick          NP      70.20   1
 7. Rachelle Isaacson        NP      70.30   
 8. Marjorie Rima            M       70.70   
 9. Marki Adams              D       71.40   
10. Molly Kline              WV      71.70   
11. Emily Vande Loo          L       71.80   
12. Kim Vinegar              L       72.30   
13. Sarah Tibbs              NP      72.70   
14. Tracy Farrell            A       85.20   
15. Nanae Ito                A       85.70   
   
Girls' 300m Intermediate Hurdles   
 1. Jamie Powers             WV      58.00   10
 2. Jessica Wiedemann        L       59.50   8
 3. Emily Wood               L       59.80   6
 4. Ashley West              WV      63.40   4
 5. Adrianna Holden          L       64.10   2
   
Girls' 800m Run   
 1. Laura Johnson            WV    2:33.30   10
 2. Stephanie Dahlke         NP    2:58.70   8
 3. Marissa Carson           N     3:00.40   6
 4. Mary Haas                WV    3:14.10   4
 5. Bridget Overbey          N     3:14.20   2
   
Girls' 200m Dash   
 1. Rebecca Spellman         L       29.50   10
 2. Sarah Tibbs              NP      30.60   8
 3. Kim VanWyhe              M       30.60   6
 4. Karaline Naegele         D       31.50   4
 5. Breanna Weber            D       31.80   2
   
Girls' 4 x 400m Relay   
 1. West Valley Relay-F#1    WV    4:39.70   10
 2. Lathrop Relay-F#1        L     5:15.40   8

Girls Team Scores
1. West Valley           114
2. Lathrop                80
3. North Pole             45
4. Delta                  23
5. Monroe                 12
6. Nenana                  8
Eielson                    0
Anderson                   0

============================================

Boys' 4x800 Relay   
 1. Lathrop Relay-M#1        L     8:53.90   10
 2. West Valley Relay-M#1    WV    9:01.90   8
 3. North Pole Relay-M#1     NP    9:17.80   6
 4. Monroe Relay-M#1         M     9:41.50   4
   
Boys' High Hurdles   
 1. William Burrows          WV      17.60   10
 2. Michael Edmunds          L       18.60   8
 3. Chris Jones              WV      21.00   6
   
Boys' 100m Dash   
 1. Ryan Dick                NP      11.70   10
 2. Jarod Irvine             L       11.90   8
 3. Josh Fiorenzi            NP      12.30   6
 4. Brock Graziadei          L       12.50   3
 4. Simon McDowell           WV      12.50   3
 6. Brandon Williams         L       12.50   1
 7. Justin Hernandez         WV      12.60   
 7. Marcus Grohman           NP      12.60   
 9. Travis Williams          L       12.70   
10. Paul Bealer              D       12.90   
11. Ryan Simpson             NP      13.00   
12. Shawn Fletcher           L       13.10   
13. Jacob Maddox             A       13.20   
14. Nick Flannery            A       13.30   
15. Ole Ruter                D       13.40   
16. Tony Pacheco             A       13.60   
   
Boys' 4 x 200m Relay   
 1. Lathrop Relay-M#1        L     1:40.40   10
 2. North Pole Relay-M#1     NP    1:40.70   8
 3. Lathrop Relay-M#2        L     1:41.20   
 4. West Valley Relay-M#1    WV    1:42.00   6
dsq.North Pole Relay-M#2     NP        dsq   
dsq.Delta Relay-M#1          D         dsq   
   
Boys' 1600m Run   
 1. Ben Mercer               WV    4:39.70   10
 2. Owen Fuller              L     4:47.00   8
 3. Devin McDowell           L     4:55.40   6
 4. Chris Eversman           E     4:55.80   4
 5. Kade Kimball             D     4:57.20   2
 6. Jason Vraa               NP    4:58.30   1
 7. Luke Smith               WV    5:01.30   
 8. Eric Nelson              A     5:04.30   
 9. Andrew Marks             M     5:09.20   
10. Paul Krenske             N     5:15.00   
11. Steven Murray            D     5:15.90   
12. Chad Gudschinski         L     5:17.60   
13. Ted Plumlee              M     5:21.90   
14. Brian Tappan             NP    5:23.90   
   
Boys' 4x100 Relay   
 1. West Valley Relay-M#1    WV      48.10   10
 2. North Pole Relay-M#1     NP      48.90   8
 3. Lathrop Relay-M#2        L       48.91   6
 4. West Valley Relay-M#2    WV      48.92   
 5. Lathrop Relay-M#1        L       51.60   
 6. Delta Relay-M#1          D       53.20   4
 7. North Pole Relay-M#2     NP      54.30   2
   
Boys' 400m Dash   
 1. Collun Ellis             NP      53.60   10
 2. Grier Hopkins            WV      54.80   8
 3. Leonard Huntington       WV      56.80   6
 4. Tony Lamoreaux           L       57.00   4
 5. Brett Broda              L       59.70   2
 6. Mike Levison             WV      61.20   1
 7. Lawrence Gray            WV      62.30   
 8. Jason Koling             N       62.50   
 9. Alfred Mendoza           NP      64.00   
10. Tony Pacheco             A       65.20   
   
Boys' 300m Intermediate Hurdles   
 1. Rolando Dominique        L       42.60   10
 2. William Burrows          WV      43.80   8
 3. Alex Diseth              L       47.40   6
 4. Michael Edmunds          L       47.70   4
 5. Nick Flannery            A       49.00   2
 6. Chris Jones              WV      49.50   1
 7. David Lorring            WV      50.60   
   
Boys' 800m Run   
 1. Ben Mercer               WV    2:04.10   10
 2. Chris Eversman           E     2:07.10   8
 3. Dan Winsor               NP    2:08.10   6
 4. Rob Paul                 WV    2:11.80   4
 5. Ben Nelson               L     2:12.60   2
 6. Drew Cameron             WV    2:21.50   1
 7. Jake Paul                WV    2:25.80   
 8. Chad Gudschinski         L     2:29.50   
 9. Stefan Berry             A     2:31.20   
10. Scott MacDonald          L     2:33.90   
   
Boys' 200m Dash   
Results By Heat Only-No Points Awarded
Heat 1
 1. Jarod Irvine             L       25.30   
 2. Paul Krenske             N       25.80   
 3. Jarod McLain             L       25.80   
 4. Jacob Maddox             A       26.40   
 5. Jason Koling             N       28.00   
 6. Nick Flannery            A       31.90   
 7. James Legge              NP      32.50   
Heat 2 (No Times Available):
 1. Ryan Dick                NP       
 2. Chris Jones              WV          
 3. Justin Hernandez         WV          
 4. Sean Bingaman            NP          
 5. Zack Stout               NP          
 6. John Butcher             M          
 7. Seth Isaacson            NP         
   
Boys' 4 x 400m Relay   
 1. North Pole Relay-M#1     NP    3:39.00   10
 2. West Valley Relay-M#1    WV    3:46.40   8
 3. West Valley Relay-M#2    WV    3:55.60   
 4. North Pole Relay-M#2     NP    4:16.20   

Boys Team Scores
1. West Valley           100
2. Lathrop                88
3. North Pole             67
4. Eielson                12
5. Delta                   6
6. Monroe                  4
7. Anderson                2
Nenana                     0

Return to Region 6 Track Main Page