Region 6 Track & Field Championships
May 17, 2002 -- Heat Sheets for Day 1

This page was last updated:  Thursday, May 16, 2002 08:15:47 AM


Region VI Championships Day 1
Thursday, May 16, 2002
Hosted By Delta
----------------------------------------------------------------------------
Girls' 3200 meter run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Davya Baker         West Valley     11:57.30      F          1
 2   Cecelia Elizondo    West Valley     12:38.70      F          2
 3   Megan Kline         West Valley     12:39.80      F          3
 4   Gin Parrish         Lathrop         12:43.90      F          4
 5   Cassie Green        Delta            13:23.4      F          5
 6   Molly Kline         West Valley     13:40.60      F          6
 7   Teresa Trainor      Delta            14:00.5      F          7
 8   Lindsey St. Peter   Delta            14:03.1      F          8
 9   Krynn Finstad       Lathrop          14:18.8      F          9
10   Shannon Stapp       North Pole      15:06.50      F          10
11   Heidi Mau           North Pole      15:30.70      F          11
12   Tai Gough           North Pole           n/t      F          12
13   Jessica Holden      Lathrop              n/t      F          13
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 3200 meter run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Owen Fuller         Lathrop         09:53.60      F          1
 2   Devin McDowell      Lathrop         10:03.50      F          2
 3   Tyson Flaharty      West Valley     10:08.20      F          3
 4   Ben Mercer          West Valley     10:17.55      F          4
 5   Anders Gillis       West Valley     10:28.80      F          5
 6   Kade Kimball        Delta           10:29.50      F          6
 7   Andrew Marks        Monroe           10:36.2      F          7
 8   Marlon Currier      North Pole      11:02.90      F          8
 9   Cameron Bynum       Delta           11:18.90      F          9
10   Steven Murray       Delta           11:29.90      F          10
11   Nick Lee            Monroe          11:35.00      F          11
12   Keegan Ryan         Lathrop         11:38.40      F          12
13   Tanner Hossli       North Pole       11:44.1      F          13
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 110m hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Steve Kennedy       West Valley        23.00      1          2
 2   Michael Edmunds     Lathrop            18.60      1          3
 3   Ivan Snowden        Lathrop            16.12      1          4
 4   Chris Whitwell      West Valley        18.55      1          5
 5   Chris Jones         West Valley        21.00      1          6
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Sean Berg           North Pole           n/t      2          2
 2   Stoney Anderson     Lathrop            19.10      2          3
 3   William Burrows     West Valley        16.70      2          4
 4   Scott Kennedy       West Valley        18.12      2          5
 5   John Butcher        Monroe             19.70      2          6
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 100m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Hilary Schwafel     Lathrop            14.65      1          1
 2   Sarah Tibbs         North Pole         14.25      1          2
 3   Kim VanWyhe         Monroe             13.95      1          3
 4   Janay DeLoach       Eielson            12.40      1          4
 5   Rebecca Spellman    Lathrop            13.80      1          5
 
 6   Emily Wood          Lathrop            14.20      1          6
 7   Jamie Gillen        West Valley        14.58      1          7
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Casey Ginley        Monroe             14.80      2          1
 2   Teresa Chapin       West Valley        14.48      2          2
 3   Breanna Weber       Delta               14.2      2          3
 4   Vanessa McCormick   Eielson            13.40      2          4
 5   Sheena Reimherr     North Pole         13.56      2          5
 6   Neisha Booth        Eielson            14.20      2          6
 7   Veronica Lynch      North Pole         14.55      2          7
 8   Sheena Brown        West Valley          n/t      2          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 100m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Paul Bealer         Delta              12.60      1          1
 2   Justin Hernandez    West Valley        12.19      1          2
 3   Grier Hopkins       West Valley        11.80      1          3
 4   Tyrell Couch        Lathrop            11.50      1          4
 5   Jarod Irvine        Lathrop            11.60      1          5
 6   T. J. Graziadei     Lathrop            11.81      1          6
 7   Marcus Grohman      North Pole         12.30      1          7
 8   Ole Ruter           Delta              12.70      1          8
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   David Lorring       West Valley        12.59      2          1
 2   Leon Huntington     Monroe             12.00      2          2
 3   Rod Hawkins         Eielson            11.72      2          3
 4   Ryan Dick           North Pole         11.30      2          4
 5   Steve Robertson     North Pole         11.70      2          5
 6   Jason Hunter        Eielson             12.0      2          6
 7   Jon Rogers          Eielson            12.35      2          7
 8   Ryan Dixon          Delta              13.10      2          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 400m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Tai Gough           North Pole         77.87      1          1
 2   Shannon Brown       West Valley         68.4      1          2
 3   Kelsey Leonard      West Valley        62.59      1          3
 4   Nicole Thompson     West Valley        63.36      1          4
 5   Marki Adams         Delta              68.56      1          5
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Emily Vande Loo     Lathrop            71.83      2          1
 2   Sheena Davis        Monroe             66.92      2          2
 3   Sheena Reimherr     North Pole         61.79      2          3
 4   Tara Moran          Lathrop            66.69      2          4
 5   Kim Vinegar         Lathrop            68.56      2          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 400m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Dwight Merriwether  Lathrop            58.09      1          1
 2   Tony Lamoreaux      Lathrop            56.22      1          2
 3   Steve Echtinaw      Eielson            52.11      1          3
 4   Leonard Huntington  West Valley        55.97      1          4
 5   Ivan Miscovitch     Monroe             56.82      1          5
 6   Jesse Schlichting   Delta              61.66      1          6
 7   Tay Finley          Lathrop              n/t      1          7
----------------------------------------------------------------------------
 
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Chris Schneider     Eielson            59.32      2          1
 2   Drew Cameron        West Valley        56.70      2          2
 3   Daniel Allen        North Pole         52.54      2          3
 4   Collun Ellis        North Pole         52.71      2          4
 5   Ryan Simpson        North Pole         56.75      2          5
 6   Todd Granberry      Monroe             60.09      2          6
 7   David Lorring       West Valley          n/t      2          7
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 300m hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Ivan Snowden        Lathrop            40.88      1          3
 2   Michael Edmunds     Lathrop            45.26      1          4
 3   William Burrows     West Valley        42.98      1          5
 4   Brian Tappan        North Pole         48.88      1          6
 5   Tommy Lokken        West Valley        49.06      1          7
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Rolando Dominique   Lathrop            42.60      2          3
 2   Corey Obermeyer     Monroe             58.59      2          4
 3   Sammy Cabrera       West Valley        42.74      2          5
 4   Chris Jones         West Valley        47.41      2          6
 5   Sean Berg           North Pole           n/t      2          7
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 200m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Sarah Tibbs         North Pole         29.94      1          1
 2   Kim VanWyhe         Monroe             29.62      1          2
 3   Janay DeLoach       Eielson            27.04      1          3
 4   Vanessa McCormick   Eielson            28.97      1          4
 5   Emily Vande Loo     Lathrop            29.84      1          5
 6   Veronica Lynch      North Pole         30.39      1          6
 7   Neisha Booth        Eielson            30.46      1          7
 8   Teresa Chapin       West Valley          n/t      1          8
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Karaline Naegele    Delta              30.24      2          1
 2   Sheena Davis        Monroe             29.67      2          2
 3   Rebecca Spellman    Lathrop            28.27      2          3
 4   Kristen Thompson    West Valley        28.77      2          4
 5   Tara Moran          Lathrop            29.73      2          5
 6   Marjorie Rima       Monroe             30.26      2          6
 7   Jamie Gillen        West Valley        31.09      2          7
 8   Breanna Weber       Delta              31.30      2          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 200m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Jason Hunter        Eielson            25.52      1          1
 2   Sean Bingaman       North Pole         25.04      1          2
 3   Ryan Dick           North Pole         23.61      1          3
 4   Rod Hawkins         Eielson            24.32      1          4
 5   Justin Hernandez    West Valley        25.31      1          5
 6   Ryan Dixon          Delta              29.43      1          6
 7   Danny Zollman       Delta              29.53      1          7
 8   Ryan Chapmann       West Valley          n/t      1          8
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Paul Bealer         Delta              25.66      2          1
 2   T. J. Graziadei     Lathrop            25.23      2          2
 3   Grier Hopkins       West Valley        23.90      2          3
 4   Steve Echtinaw      Eielson            24.07      2          4
 5   Josh Konefal        Lathrop            25.26      2          5
 6   Leon Huntington     Monroe             26.19      2          6
 7   John Tibbs          North Pole           n/t      2          7
 8   Paul Cole           Lathrop              n/t      2          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' Discus
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Flight Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Erica Starr         West Valley        92'11      F          1
 2   Kelly Gitter        Lathrop             94'9      F          2
 3   Ashley Waggoner     West Valley        77'10      F          3
 4   Alana Clooten       Lathrop            112'9      F          4
 5   Heather Cunningham  North Pole         73'10      F          5
 6   Mindy Krzykowski    North Pole           n/m      F          6
 7   Kim Harris          Lathrop             70'0      F          7
 8   Rachael Roddick     North Pole         84'11      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' Discus
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Flight Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Carlos Elizondo     West Valley        105'7      1          1
 2   Rick Jones          Delta              88'10      1          2
 3   Justin Webber       Lathrop             85'2      1          4
 4   Craig Brookes       North Pole         109'3      1          4
 5   Ben Clooten         Lathrop            156'6      1          5
 6   Ward Dobbs          West Valley        132'2      1          6
 7   Danny Buckley       West Valley        128'7      1          7
----------------------------------------------------------------------------
Flight Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Misipaga Pese       Lathrop            140'5      2          1
 2   Jeff Dick           North Pole         118'0      2          2
 3   Colton St. Peter    Delta               95'0      2          3
 4   Taige Malone        West Valley       111'10      2          4
 5   Cale Wingfield      Delta              134'8      2          5
 6   Robert Bressler     North Pole        103'11      2          6
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' Shotput
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Flight Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Kim Harris          Lathrop              n/m      F          1
 2   Vianna Tobin        North Pole       24'2.25      F          2
 3   Emily Burger        West Valley          n/m      F          2
 4   Holly Oehrig        North Pole       25'8.25      F          4
 5   Alana Clooten       Lathrop          30'10.5      F          5
 6   Casey Ginley        Monroe            22'7.5      F          6
 7   Kelly Gitter        Lathrop           32'3.5      F          7
 8   Erica Starr         West Valley     28'11.75      F          8
 9   Lisa Owens          North Pole       23'9.75      F          10
10   Ashley Waggoner     West Valley     25'11.75      F          11
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' Shotput
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Flight Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Mike Schwind        North Pole          37'7      1          1
 2   Justin Ferringer    West Valley      43'8.75      1          2
 3   Misipaga Pese       Lathrop          43'9.75      1          3
 4   James Rogers        Delta            26'9.75      1          4
 5   Rick Jones          Delta             34'8.5      1          5
 6   Tom Schultz         Lathrop          29'6.25      1          6
 
----------------------------------------------------------------------------
Flight Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Devin Baker         North Pole       35'7.25      2          1
 2   Shane Tufford       West Valley      38'4.25      2          2
 3   Ben Clooten         Lathrop           49'0.5      2          3
 4   Ward Dobbs          West Valley          n/m      2          4
 5   Mike Hollett        North Pole          40'6      2          5
 6   Bill Westerlund     Eielson          30'4.25      2          6
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' High Jump
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Flight Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Anne Bartek         West Valley          4'0      F          1
 2   Kristen Thompson    West Valley          4'2      F          2
 3   Veronica Lynch      North Pole           n/m      F          3
 4   Marjorie Rima       Monroe               4'6      F          4
 5   Jocelyn Shumate     Lathrop              4'6      F          5
 6   Brittany Davis      Lathrop            no ht      F          6
 7   Deven Barnett       West Valley          4'0      F          7
 8   Sheena Brown        West Valley          4'8      F          8
 9   Roseann Simko       Lathrop            no ht      F          9
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' High Jump
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Flight Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Tyrell Couch        Lathrop              5'4      F          1
 2   Michael Edmunds     Lathrop              5'4      F          2
 3   Justin Ferringer    West Valley          5'8      F          3
 4   Brian Tappan        North Pole           n/m      F          4
 5   Brian Chilcott      West Valley          5'6      F          5
 6   Paul Robinson       Lathrop              5'6      F          6
 7   Ivan Miscovitch     Monroe               5'2      F          7
 8   Colin Huffman       Lathrop              5'6      F          8
 9   Brett Johnson       West Valley          5'4      F          9
10   Eric Gebhardt       North Pole           5'4      F          10
11   William Burrows     West Valley          6'0      F          11
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' Long Jump
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Flight Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Cherelle Lewis      Lathrop              8'6      F          1
 2   Nicole Thompson     West Valley      15'9.25      F          2
 3   Jamie Powers        West Valley       16'5.5      F          3
 4   Mindy Krzykowski    North Pole           n/m      F          4
 5   Janay DeLoach       Eielson         18'11.75      F          5
 6   Katie Babcock       Lathrop           14'6.5      F          6
 7   Emily Wood          Lathrop             13'0      F          7
 8   Erica Starr         West Valley         14'2      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' Long Jump
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Flight Number 1
----------------------------------------------------------------------------
 1   Lawrence Gray       West Valley      17'10.5      1          1
 2   Sammy Cabrera       West Valley       18'2.5      1          2
 3   Ole Ruter           Delta              16'10      1          3
 4   Colin Huffman       Lathrop           17'8.5      1          4
 5   Chris Rogers        Eielson             15'0      1          5
 6   Pat Culhane         Eielson             17'1      1          6
 7   Colton St. Peter    Delta             13'2.5      1          7
 8   Cale Wingfield      Delta             18'8.5      1          8
----------------------------------------------------------------------------
 
Flight Number 2
----------------------------------------------------------------------------
 1   Sean Ritchie        North Pole          16'3      2          1
 2   Josh Fiorenzi       North Pole        18'1.5      2          2
 3   Justin Hernandez    West Valley         19'1      2          3
 4   Michael Edmunds     Lathrop           17'6.5      2          5
 5   Paul Robinson       Lathrop             18'1      2          6
 6   Glen Graham         Eielson             15'9      2          7
 7   Ryan Simpson        North Pole           n/m      2          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' Triple Jump
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Flight Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Erica Starr         West Valley        32'11      F          1
 2   Ashley Waggoner     West Valley       26'9.5      F          2
 3   Keely Kaveolook     Lathrop              n/m      F          3
 4   Susanna Bullen      Lathrop              n/m      F          4
 5   Emily Burger        West Valley      30'5.75      F          5
 6   Jamie Powers        West Valley       33'9.5      F          6
 7   Dee Olsen           West Valley      26'3.25      F          7
 8   Katie Babcock       Lathrop         31'11.25      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' Triple Jump
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Flight Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Brett Johnson       West Valley         37'2      F          1
 2   Sammy Cabrera       West Valley         40'2      F          2
 3   Danny Buckley       West Valley         39'9      F          3
 4   Carlos Elizondo     West Valley         34'1      F          4
 5   Paul Robinson       Lathrop           33'5.5      F          5
 6   Brock Graziadei     Lathrop             39'6      F          6
 7   Justin Bourne       Lathrop           36'4.5      F          7
 8   Colin Huffman       Lathrop            36'11      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Region VI Championships Day 2
Saturday, May 18, 2002
Hosted By Delta
----------------------------------------------------------------------------
Girls' 4 x 800m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Lathrop Relay-F#1   Lathrop         11:16.81      F          2
 2   West Valley Relay-  West Valley     10:38.44      F          3
 3   North Pole Relay-F  North Pole      10:58.03      F          4
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 4 x 800m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Lathrop Relay-M#1   Lathrop          8:47.23      F          2
 2   West Valley Relay-  West Valley      8:31.48      F          3
 3   North Pole Relay-M  North Pole       8:43.43      F          4
 4   Eielson Relay-M#1   Eielson          8:59.21      F          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 100m hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 
 1   Teresa Chapin       West Valley        19.47      F          1
 2   Ashley West         West Valley         18.7      F          2
 3   Jamie Powers        West Valley        17.63      F          3
 4   Kari Reabold        Lathrop            16.50      F          4
 5   Erika Stevens       Lathrop            17.50      F          5
 6   Samantha Hofstad    West Valley        17.80      F          6
 7   Anne Bartek         West Valley        18.70      F          7
 8   Jessica Wiedemann   Lathrop            19.50      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 4 x 200m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Delta Relay-F#1     Delta            2:06.85      F          2
 2   West Valley Relay-  West Valley      1:51.27      F          3
 3   Lathrop Relay-F#1   Lathrop          1:51.87      F          4
 4   North Pole Relay-F  North Pole           n/t      F          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 4 x 200m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Eielson Relay-M#1   Eielson          1:49.61      F          1
 2   West Valley Relay-  West Valley      1:40.30      F          2
 3   North Pole Relay-M  North Pole       1:34.96      F          3
 4   Lathrop Relay-M#1   Lathrop          1:35.56      F          4
 5   Delta Relay-M#1     Delta            1:47.84      F          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 1600m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Laura Johnson       West Valley      5:28.93      F          1
 2   Davya Baker         West Valley      5:33.37      F          2
 3   Megan Kline         West Valley      5:54.26      F          3
 4   Lindsay Viltrakis   Eielson          6:00.23      F          4
 5   Jenny DiGrappa      North Pole       6:17.94      F          5
 6   Cassie Green        Delta            6:18.55      F          6
 7   Krynn Finstad       Lathrop          6:21.15      F          7
 8   Rose Hewitt         Lathrop          6:25.09      F          8
 9   Teresa Trainor      Delta            6:31.63      F          9
10   Lindsey St. Peter   Delta            6:32.83      F          10
11   Grainne Brosnan     Monroe           6:37.10      F          11
12   Jenny Coe           Lathrop          6:54.20      F          12
13   Shannon Stapp       North Pole       6:57.99      F          13
14   Heidi Mau           North Pole       7:00.09      F          14
15   Jessica Bagley      Eielson          7:15.10      F          15
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 1600m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Ben Mercer          West Valley      4:33.02      F          1
 2   Owen Fuller         Lathrop          4:46.56      F          2
 3   Devin McDowell      Lathrop          4:48.30      F          3
 4   Tony Tomsich        West Valley      4:56.84      F          4
 5   Andrew Marks        Monroe           4:58.30      F          5
 6   Kade Kimball        Delta            5:02.50      F          6
 7   Ted Plumlee         Monroe           5:11.75      F          7
 8   Marlon Currier      North Pole       5:13.40      F          8
 9   Brian Tappan        North Pole       5:15.69      F          9
10   Steven Murray       Delta            5:15.90      F          10
11   Cameron Bynum       Delta            5:26.60      F          11
12   Tanner Hossli       North Pole       5:31.30      F          12
13   Joe Orr             Eielson          6:32.10      F          13
14   Anders Gillis       West Valley          n/t      F          14
 
15   Keegan Ryan         Lathrop              n/t      F          15
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 4 x 100m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   West Valley Relay-  West Valley        56.02      F          2
 2   Lathrop Relay-F#1   Lathrop            54.02      F          3
 3   Eielson Relay-F#1   Eielson            54.15      F          4
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 4 x 100m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Delta Relay-M#1     Delta              51.41      F          1
 2   Lathrop Relay-M#1   Lathrop            46.33      F          2
 3   North Pole Relay-M  North Pole         45.60      F          3
 4   Eielson Relay-M#1   Eielson            46.03      F          4
 5   West Valley Relay-  West Valley        46.73      F          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 300m hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
 1   Jessica Wiedemann   Lathrop            57.01      F          1
 2   Kelsi Evans         West Valley        56.34      F          2
 3   Kari Reabold        Lathrop            48.75      F          3
 4   Erika Stevens       Lathrop            52.68      F          4
 1   Jamie Powers        West Valley        51.45      F          5
 2   Rachel Roddick      North Pole         54.52      F          6
 3   Emily Wood          Lathrop            54.59      F          7
 4   Tessa Borce         West Valley        55.70      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 800m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Laura Johnson       West Valley      2:27.42      F          1
 2   Celien Becker       Monroe           2:37.17      F          2
 3   Rachelle Isaacson   North Pole       2:37.27      F          3
 4   Gin Parrish         Lathrop          2:38.90      F          4
 5   Kendel Borman       West Valley      2:38.93      F          5
 6   Brandy Reeves       West Valley      2:42.04      F          6
 7   Lindsay Viltrakis   Eielson          2:45.11      F          7
 8   Katie Babcock       Lathrop          2:45.18      F          8
 9   Molly Kline         West Valley      2:45.93      F          11
10   Allie Babcock       Lathrop          2:51.78      F          14
11   Jessica Bagley      Eielson          3:24.58      F          17
12   Stephanie Dahlke    North Pole       2:52.78      F          18
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 800m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Ben Mercer          West Valley      2:00.16      F          1
 2   Chris Eversman      Eielson          2:03.59      F          2
 3   Dan Winsor          North Pole       2:04.03      F          3
 4   Owen Fuller         Lathrop          2:07.28      F          4
 5   Jason Vraa          North Pole       2:10.40      F          5
 6   Ben Nelson          Lathrop          2:10.95      F          6
 
 7   Camden Kittredge    Lathrop          2:11.47      F          7
 8   Rob Paul            West Valley      2:11.80      F          8
 9   Tyson Flaharty      West Valley          n/t      F          11
10   Brent Luddington    Eielson          2:17.39      F          12
11   Marlon Currier      North Pole       2:13.32      F          13
12   Nick Lee            Monroe           2:12.03      F          17
13   Glen Graham         Eielson          2:17.63      F          18
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 4 x 400m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Lathrop Relay-F#1   Lathrop          4:55.71      F          2
 2   West Valley Relay-  West Valley      4:18.08      F          3
 3   North Pole Relay-F  North Pole       4:31.72      F          4
 4   Delta Relay-F#1     Delta            4:56.93      F          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 4 x 400m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Eielson Relay-M#1   Eielson          3:53.60      F          2
 2   North Pole Relay-M  North Pole       3:32.28      F          3
 3   West Valley Relay-  West Valley      3:41.25      F          4
 4   Lathrop Relay-M#1   Lathrop          4:01.71      F          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Report Name:  Web-Entries        ---        Record Source:  qry-98-SaturdayEntries


Return to Region 6 Track Main Page