Region 6 Track & Field Championships
May 18, 2002 -- Heat Sheets for Day 2

This page was last updated:  Friday, May 17, 2002 09:16:30 AM


Region VI Championships Day 2
Saturday, May 18, 2002
Hosted By Delta
----------------------------------------------------------------------------
Girls' 4 x 800m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Lathrop Relay-F#1   Lathrop         11:16.81      F          2
 2   West Valley Relay-  West Valley     10:38.44      F          3
 3   North Pole Relay-F  North Pole      10:58.03      F          4
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 4 x 800m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Lathrop Relay-M#1   Lathrop          8:47.23      F          2
 2   West Valley Relay-  West Valley      8:31.48      F          3
 3   North Pole Relay-M  North Pole       8:43.43      F          4
 4   Eielson Relay-M#1   Eielson          8:59.21      F          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 100m hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Teresa Chapin       West Valley        19.47      F          1
 2   Ashley West         West Valley         18.7      F          2
 3   Jamie Powers        West Valley        17.63      F          3
 4   Kari Reabold        Lathrop            16.50      F          4
 5   Erika Stevens       Lathrop            17.50      F          5
 6   Samantha Hofstad    West Valley        17.80      F          6
 7   Anne Bartek         West Valley        18.70      F          7
 8   Jessica Wiedemann   Lathrop            19.50      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 110m hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Chris Whitwell      West Valley        19.72      F          1
 2   Michael Edmunds     Lathrop            18.94      F          2
 3   Stoney Anderson     Lathrop            18.28      F          3
 4   William Burrows     West Valley        16.54      F          4
 5   Ivan Snowden        Lathrop            16.76      F          5
 6   Scott Kennedy       West Valley        18.54      F          6
 7   Steve Kennedy       West Valley        19.62      F          7
 8   Chris Jones         West Valley        20.43      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 100m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Sheena Brown        West Valley        14.25      F          1
 2   Kim VanWyhe         Monroe             13.75      F          2
 3   Janay DeLoach       Eielson            13.62      F          3
 4   Vanessa McCormick   Eielson            13.42      F          4
 5   Sheena Reimherr     North Pole         13.52      F          5
 6   Rebecca Spellman    Lathrop            13.75      F          6
 7   Sarah Tibbs         North Pole         14.05      F          7
 8   Teresa Chapin       West Valley        14.35      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
 
Boys' 100m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Steve Robertson     North Pole         11.93      F          1
 2   T. J. Graziadei     Lathrop            11.83      F          2
 3   Grier Hopkins       West Valley        11.66      F          3
 4   Ryan Dick           North Pole         11.50      F          4
 5   Jarod Irvine        Lathrop            11.63      F          5
 6   Rod Hawkins         Eielson            11.67      F          6
 7   Tyrell Couch        Lathrop            11.86      F          7
 8   Jason Hunter        Eielson            12.03      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 4 x 200m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Delta Relay-F#1     Delta            2:06.85      F          2
 2   West Valley Relay-  West Valley      1:51.27      F          3
 3   Lathrop Relay-F#1   Lathrop          1:51.87      F          4
 4   North Pole Relay-F  North Pole           n/t      F          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 4 x 200m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Eielson Relay-M#1   Eielson          1:49.61      F          1
 2   West Valley Relay-  West Valley      1:40.30      F          2
 3   North Pole Relay-M  North Pole       1:34.96      F          3
 4   Lathrop Relay-M#1   Lathrop          1:35.56      F          4
 5   Delta Relay-M#1     Delta            1:47.84      F          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 1600m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Laura Johnson       West Valley      5:28.93      F          1
 2   Davya Baker         West Valley      5:33.37      F          2
 3   Megan Kline         West Valley      5:54.26      F          3
 4   Lindsay Viltrakis   Eielson          6:00.23      F          4
 5   Jenny DiGrappa      North Pole       6:17.94      F          5
 6   Cassie Green        Delta            6:18.55      F          6
 7   Krynn Finstad       Lathrop          6:21.15      F          7
 8   Rose Hewitt         Lathrop          6:25.09      F          8
 9   Teresa Trainor      Delta            6:31.63      F          9
10   Lindsey St. Peter   Delta            6:32.83      F          10
11   Grainne Brosnan     Monroe           6:37.10      F          11
12   Jenny Coe           Lathrop          6:54.20      F          12
13   Shannon Stapp       North Pole       6:57.99      F          13
14   Heidi Mau           North Pole       7:00.09      F          14
15   Jessica Bagley      Eielson          7:15.10      F          15
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 1600m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Ben Mercer          West Valley      4:33.02      F          1
 2   Owen Fuller         Lathrop          4:46.56      F          2
 3   Devin McDowell      Lathrop          4:48.30      F          3
 4   Tony Tomsich        West Valley      4:56.84      F          4
 5   Andrew Marks        Monroe           4:58.30      F          5
 6   Kade Kimball        Delta            5:02.50      F          6
 7   Ted Plumlee         Monroe           5:11.75      F          7
 8   Marlon Currier      North Pole       5:13.40      F          8
 
 9   Brian Tappan        North Pole       5:15.69      F          9
10   Steven Murray       Delta            5:15.90      F          10
11   Cameron Bynum       Delta            5:26.60      F          11
12   Tanner Hossli       North Pole       5:31.30      F          12
13   Joe Orr             Eielson          6:32.10      F          13
14   Anders Gillis       West Valley          n/t      F          14
15   Keegan Ryan         Lathrop              n/t      F          15
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 4 x 100m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   West Valley Relay-  West Valley        56.02      F          2
 2   Lathrop Relay-F#1   Lathrop            54.02      F          3
 3   Eielson Relay-F#1   Eielson            54.15      F          4
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 4 x 100m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Delta Relay-M#1     Delta              51.41      F          1
 2   Lathrop Relay-M#1   Lathrop            46.33      F          2
 3   North Pole Relay-M  North Pole         45.60      F          3
 4   Eielson Relay-M#1   Eielson            46.03      F          4
 5   West Valley Relay-  West Valley        46.73      F          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 400m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Sheena Davis        Monroe             66.58      F          1
 2   Shannon Brown       West Valley        64.34      F          2
 3   Sheena Reimherr     North Pole         63.38      F          3
 4   Kelsey Leonard      West Valley        63.64      F          4
 5   Nicole Thompson     West Valley        65.24      F          5
 6   Tara Moran          Lathrop            66.59      F          6
 7   Kim Vinegar         Lathrop            68.25      F          7
 8   Marki Adams         Delta              70.44      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 400m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Drew Cameron        West Valley        56.31      F          1
 2   Steve Echtinaw      Eielson            54.12      F          2
 3   Collun Ellis        North Pole         52.07      F          3
 4   Daniel Allen        North Pole         53.38      F          4
 5   Leonard Huntington  West Valley        56.16      F          5
 6   Tony Lamoreaux      Lathrop            56.69      F          6
 7   David Lorring       West Valley        56.95      F          7
 8   Dwight Merriwether  Lathrop            57.69      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 300m hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Jessica Wiedemann   Lathrop            57.01      F          1
 2   Kelsi Evans         West Valley        56.34      F          2
 3   Kari Reabold        Lathrop            48.75      F          3
 4   Erika Stevens       Lathrop            52.68      F          4
 5   Jamie Powers        West Valley        51.45      F          5
 6   Rachael Roddick     North Pole         54.52      F          6
 7   Emily Wood          Lathrop            54.59      F          7
 
 8   Tessa Borce         West Valley        55.70      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 300m hurdles
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Chris Jones         West Valley        50.02      F          1
 2   Tommy Lokken        West Valley        48.54      F          2
 3   Ivan Snowden        Lathrop            42.43      F          3
 4   Rolando Dominique   Lathrop            43.05      F          4
 5   William Burrows     West Valley        42.83      F          5
 6   Sean Berg           North Pole         46.55      F          6
 7   Michael Edmunds     Lathrop            46.93      F          7
 8   Sammy Cabrera       West Valley        48.53      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 800m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Laura Johnson       West Valley      2:27.42      F          1
 2   Celien Becker       Monroe           2:37.17      F          2
 3   Rachelle Isaacson   North Pole       2:37.27      F          3
 4   Gin Parrish         Lathrop          2:38.90      F          4
 5   Kendel Borman       West Valley      2:38.93      F          5
 6   Brandy Reeves       West Valley      2:42.04      F          6
 7   Lindsay Viltrakis   Eielson          2:45.11      F          7
 8   Katie Babcock       Lathrop          2:45.18      F          8
 9   Molly Kline         West Valley      2:45.93      F          11
10   Allie Babcock       Lathrop          2:51.78      F          14
11   Jessica Bagley      Eielson          3:24.58      F          17
12   Stephanie Dahlke    North Pole       2:52.78      F          18
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 800m run
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Ben Mercer          West Valley      2:00.16      F          1
 2   Chris Eversman      Eielson          2:03.59      F          2
 3   Dan Winsor          North Pole       2:04.03      F          3
 4   Owen Fuller         Lathrop          2:07.28      F          4
 5   Jason Vraa          North Pole       2:10.40      F          5
 6   Ben Nelson          Lathrop          2:10.95      F          6
 7   Camden Kittredge    Lathrop          2:11.47      F          7
 8   Rob Paul            West Valley      2:11.80      F          8
 9   Tyson Flaharty      West Valley          n/t      F          11
10   Brent Luddington    Eielson          2:17.39      F          12
11   Marlon Currier      North Pole       2:13.32      F          13
12   Nick Lee            Monroe           2:12.03      F          17
13   Glen Graham         Eielson          2:17.63      F          18
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 200m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Vanessa McCormick   Eielson            28.64      F          1
 2   Kristen Thompson    West Valley        28.20      F          2
 3   Rebecca Spellman    Lathrop            27.76      F          3
 4   Janay DeLoach       Eielson            27.84      F          4
 5   Sheena Davis        Monroe             28.50      F          5
 6   Tara Moran          Lathrop            28.96      F          6
 7   Kim VanWyhe         Monroe             29.08      F          7
 8   Sarah Tibbs         North Pole         29.31      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
 
Boys' 200m dash
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   T. J. Graziadei     Lathrop            24.37      F          1
 2   Ryan Dick           North Pole         23.56      F          2
 3   Grier Hopkins       West Valley        23.34      F          3
 4   Steve Echtinaw      Eielson            23.51      F          4
 5   Rod Hawkins         Eielson            23.93      F          5
 6   Sean Bingaman       North Pole         24.76      F          6
 7   John Tibbs          North Pole         24.87      F          7
 8   Jason Hunter        Eielson            24.90      F          8
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Girls' 4 x 400m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Lathrop Relay-F#1   Lathrop          4:55.71      F          2
 2   West Valley Relay-  West Valley      4:18.08      F          3
 3   North Pole Relay-F  North Pole       4:31.72      F          4
 4   Delta Relay-F#1     Delta            4:56.93      F          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Boys' 4 x 400m relay
                                          Seed      Heat/        Order/
     Athlete             School         Time/Dist   Flight   Lane Assignment
----------------------------------------------------------------------------
Heat Number F
----------------------------------------------------------------------------
 1   Eielson Relay-M#1   Eielson          3:53.60      F          2
 2   North Pole Relay-M  North Pole       3:32.28      F          3
 3   West Valley Relay-  West Valley      3:41.25      F          4
 4   Lathrop Relay-M#1   Lathrop          4:01.71      F          5
----------------------------------------------------------------------------
============================================================================
Report Name:  Web-Entries        ---        Record Source:  qry-98-SaturdayEntries




Return to Region 6 Track Main Page