Region 6 Track & Field Championships
May 18, 2002 -- Results for Day 2

This page was last updated:  Saturday, May 18, 2002 04:22:14 PM


   

GIRLS TEAM SCORES

1. West Valley           216
2. Lathrop               154
3. North Pole             58
4. Eielson                50
5. Monroe                 15
6. Delta                  14


Girls' 4x800 Relay   
 1. West Valley Relay-F#1    WV   10:42.23   10
 2. North Pole Relay-F#1     NP   10:52.04   8
 3. Lathrop Relay-F#1        L    11:59.11   6
    
Girls' High Hurdles   
 1. Kari Reabold             L       16.43   10
 2. Jamie Powers             WV      17.27   8
 3. Anne Bartek              WV      17.37   6
 4. Samantha Hofstad         WV      17.77   4
 5. Erika Stevens            L       17.80   2
 6. Jessica Wiedemann        L       20.14   1
   
Girls' 100m Dash   
 1. Janay DeLoach            E       12.62   10
 2. Sheena Reimherr          NP      13.52   8
 3. Vanessa McCormick        E       13.56   6
 4. Rebecca Spellman         L       13.79   4
 5. Kim VanWyhe              M       13.89   2
 5. Sheena Brown             WV      13.89   1
 7. Sarah Tibbs              NP      14.12   
 8. Teresa Chapin            WV      14.42   

   
Girls' 4 x 200m Relay   
 1. Lathrop Relay-F#1        L     1:50.36   10
 2. West Valley Relay-F#1    WV    1:55.63   8
 3. North Pole Relay-F#1     NP    1:57.13   6
 4. Delta Relay-F#1          D     2:02.77   4
  
   
Girls' 1600m Run   
 1. Laura Johnson            WV    5:31.62   10
 2. Davya Baker              WV    5:32.02   8
 3. Megan Kline              WV    5:48.37   6
 4. Lindsay Viltrakis        E     5:56.17   4
 5. Jenny DiGrappa           NP    6:07.05   2
 6. Cassie Green             D     6:10.09   1
 7. Krynn Finstad            L     6:15.33   
 8. Rose Hewitt              L     6:28.67   
 9. Teresa Trainor           D     6:34.11   
10. Jenny Coe                L     6:38.32   
11. Lindsey St. Peter        D     6:38.92   
12. Shannon Stapp            NP    6:43.02   
13. Grainne Brosnan          M     6:51.46   
14. Jessica Bagley           E     7:08.01   
15. Heidi Mau                NP    7:16.09   
   
   
Girls' 4x100 Relay   
 1. Lathrop Relay-F#1        L       52.18   10
 2. West Valley Relay-F#1    WV      52.35   8
 3. Eielson Relay-F#1        E       52.65   6
    
Girls' 400m Dash   
 1. Sheena Reimherr          NP      61.67   10
 2. Kelsey Leonard           WV      62.61   8
 3. Nicole Thompson          WV      63.07   6
 4. Shanna Brown             WV      64.28   4
 5. Tara Moran               L       64.48   2
 6. Kim Vinegar              L       66.04   1
 7. Sheena Davis             M       66.58   
 8. Marki Adams              D       70.78   
     
Girls' 300m Intermediate Hurdles   
 1. Kari Reabold             L       48.29   10
 2. Jamie Powers             WV      49.19   8
 3. Erika Stevens            L       50.19   6
 4. Emily Wood               L       52.59   4
 5. Kelsi Evans              WV      55.93   2
 6. Jessica Wiedemann        L       56.26   1
 7. Tessa Borce              WV      57.40   

 
Girls' 800m Run   
 1. Laura Johnson            WV    2:31.23   10
 2. Celien Becker            M     2:32.13   8
 3. Rachelle Isaacson        NP    2:34.10   6
 4. Molly Kline              WV    2:36.07   4
 5. Gin Parrish              L     2:42.41   2
 6. Allie Babcock            L     2:42.84   1
 7. Brandy Reeves            WV    2:44.77   
 8. Lindsay Viltrakis        E     2:44.87   
 9. Kendel Borman            WV    2:47.34   
10. Stephanie Dahlke         NP    2:53.05   
11. Jessica Bagley           E     3:14.24   
   
 
Girls' 200m Dash   
 1. Janay DeLoach            E       26.29   10
 2. Rebecca Spellman         L       27.76   8
 3. Kristen Thompson         WV      27.96   6
 4. Vanessa McCormick        E       28.09   4
 5. Tara Moran               L       28.63   2
 6. Sheena Davis             M       28.66   1
 7. Sarah Tibbs              NP      28.99   
 8. Kim VanWyhe              M       29.06   
 
   
Girls' 4 x 400m Relay   
 1. West Valley Relay-F#1    WV    4:17.03   10
 2. North Pole Relay-F#1     NP    4:33.54   8
 3. Lathrop Relay-F#1        L     4:40.55   6
 4. Delta Relay-F#1          D     4:41.28   4   


GIRLS TEAM SCORES

1. West Valley           216
2. Lathrop               154
3. North Pole             58
4. Eielson                50
5. Monroe                 15
6. Delta                  14

===================================================================================================


BOYS TEAM SCORES
1. West Valley         169.5
2. Lathrop             163.5
3. North Pole             99
4. Eielson                62
5. Delta                  21
6. Monroe                  4
   
Boys' 4x800 Relay   
 1. North Pole Relay-M#1     NP    8:21.76   10
 2. West Valley Relay-M#1    WV    8:22.63   8
 3. Eielson Relay-M#1        E     9:13.78   6
 4. Lathrop Relay-M#1        L     9:13.85   4
  
   
   
Boys' High Hurdles   
 1. Ivan Snowden             L       16.25   10
 2. William Burrows          WV      16.35   8
 3. Scott Kennedy            WV      17.79   6
 4. Stoney Anderson          L       17.92   4
 5. Michael Edmunds          L       18.52   2
 6. Steve Kennedy            WV      20.09   1
 7. Chris Jones              WV      20.09   
   
Boys' 100m Dash   
 1. Ryan Dick                NP      11.38   10
 2. Rod Hawkins              E       11.55   8
 3. Grier Hopkins            WV      11.68   6
 4. Jarod Irvine             L       11.75   4
 5. Tyrell Couch             L       11.75   2
 5. Steve Robertson          NP      11.82   1
 7. T. J. Graziadei          L       11.92   
 8. Jason Hunter             E       12.12   
 
   
Boys' 4 x 200m Relay   
 1. North Pole Relay-M#1     NP    1:32.51   10
 2. Lathrop Relay-M#1        L     1:34.81   8
 3. West Valley Relay-M#1    WV    1:40.45   6
 4. Eielson Relay-M#1        E     1:43.48   4
 5. Delta Relay-M#1          D     1:45.32   2
   
Boys' 1600m Run   
 1. Owen Fuller              L     4:26.48   10
 2. Ben Mercer               WV    4:35.09   8
 3. Devin McDowell           L     4:43.03   6
 4. Tony Tomsich             WV    4:46.17   4
 5. Andrew Marks             M     4:51.14   2
 6. Bryan Tappen             NP    5:02.22   1
 7. Ted Plumlee              M     5:03.92   
 8. Cameron Bynum            D     5:08.32   
 9. Keegan Ryan              L     5:10.59   
10. Anders Gillis            WV    5:15.36   
11. Tanner Hossli            NP    5:16.80   
12. Joe Orr                  E         DSQ   
  
   
Boys' 4x100 Relay   
 1. North Pole Relay-M#1     NP      44.89   10
 2. Eielson Relay-M#1        E       45.19   8
 3. Lathrop Relay-M#1        L       45.39   6
 4. West Valley Relay-M#1    WV      46.72   4
 5. Delta Relay-M#1          D       50.96   2
   

Boys' 400m Dash   
 1. Steve Echtinaw           E       51.25   10
 2. Daniel Allen             NP      51.52   8
 3. Collun Ellis             NP      51.69   6
 4. David Lorring            WV      54.36   4
 5. Tony Lamoreaux           L       55.83   2
 6. Drew Cameron             WV      56.33   1
 7. Dwight Merriwether       L       58.29   
 

Boys' 300m Intermediate Hurdles   
 1. Rolando Dominique        L       41.72   10
 2. Ivan Snowden             L       41.79   8
 3. Sammy Cabrera            WV      42.12   6
 4. William Burrows          WV      43.36   4
 5. Michael Edmunds          L       44.56   2
 6. Sean Berg                NP      44.99   1
 7. Chris Jones              WV      46.22   
 8. Tommy Lokken             WV      48.73   
 
  
Boys' 800m Run   
 1. Ben Mercer               WV    2:01.19   10
 2. Chris Eversman           E     2:02.26   8
 3. Dan Winsor               NP    2:05.90   6
 4. Ben Nelson               L     2:06.20   4
 5. Owen Fuller              L     2:06.47   2
 6. Tyson Flaharty           WV    2:06.80   1
 7. Camden Kittredge         L     2:08.04   
 8. Jason Vraa               NP    2:11.24   
 9. Nick Lee                 M     2:12.97   
10. Rob Paul                 WV    2:13.77   
11. Marlon Currier           NP    2:15.08   
12. Glen Graham              E     2:21.35   
13. Brent Luddington         E     2:25.05   
 
  
Boys' 200m Dash   
 1. Steve Echtinaw           E       23.35   10
 2. Ryan Dick                NP      23.35   8
 3. Grier Hopkins            WV      23.41   6
 4. Rod Hawkins              E       23.78   4
 5. T. J. Graziadei          L       24.68   2
 6. Sean Bingaman            NP      24.71   1
 7. Jason Hunter             E       24.95   

   
Boys' 4 x 400m Relay   
 1. North Pole Relay-M#1     NP    3:30.15   10
 2. West Valley Relay-M#1    WV    3:37.46   8
 3. Lathrop Relay-M#1        L     3:41.23   6
 4. Eielson Relay-M#1        E     3:56.08   4
 

BOYS TEAM SCORES
1. West Valley         169.5
2. Lathrop             163.5
3. North Pole             99
4. Eielson                62
5. Delta                  21
6. Monroe                  4


Return to Region 6 Track Main Page