Region 6 2002 Season Best Marks

This page last updated on Saturday, May 11, 2002 08:46 PM


Girls' Events
Event                             Athlete             School           Mark     
----------------------------------------------------------------------------------------
Girls' Long Jump                  Janay Deloach       Eielson        18'11.75"
Girls' Triple Jump                Jamie Powers        West Valley    33'09.50"
Girls' High Jump                  Sheena Brown        West Valley     4'08.00"
Girls' Shotput                    Kelly Gitter        Lathrop        32'03.00"
Girls' Discus                     Alana Clooten       Lathrop       112'09.00"
Girls' 100m dash                  Janay Deloach       Eielson            12.63
Girls' 200m dash                  Janay Deloach       Eielson            27.04
Girls' 400m run                   Sheena Reimherr     North Pole         61.79
Girls' 800m run                   Laura Johnson       West Valley      2:27.42
Girls' 1600m run                  Laura Johnson       West Valley      5:28.93
Girls' 3200 meter run             Davya Baker         West Valley     11:57.3h
Girls' 100m hurdles               Kari Reabold        Lathrop            16.03
Girls' 300m hurdles               Kari Reabold        Lathrop            48.75
Girls' 4 x 100m relay                                 Lathrop            54.02
Girls' 4 x 200m relay                                 West Valley      1:51.27
Girls' 4 x 400m relay                                 West Valley      4:18.08
Girls' 4 x 800m relay                                 West Valley     10:38.44
                                                                     
=======================================================================================
Boys' Events
Event                             Athlete             School           Mark     
----------------------------------------------------------------------------------------
Boys' Long Jump                   Justin Hernandez    West Valley   19' 01.00"
Boys' Triple Jump                 Sammy Cabrera       West Valley    40'02.50"
Boys' High Jump                   William Burrows     West Valley     6'00.00"
Boys' Shotput                     Ben Clooten         Lathrop        49'00.50"
Boys' Discus                      Ben Clooten         Lathrop       156'06.00"
Boys' 100m dash                   Ryan Dick           North Pole         11.48
Boys' 200m dash                   Ryan Dick           North Pole         23.61
Boys' 400m run                    Steve Echtinaw      Eielson            52.11
Boys' 800m run                    Ben Mercer          West Valley      2:00.16
Boys' 1600m run                   Ben Mercer          West Valley      4:33.02
Boys' 3200 meter run              Owen Fuller         Lathrop          9:53.6h
Boys' 110m hurdles                Ivan Snowden        Lathrop            16.12
Boys' 300m hurdles                Sammy Cabrera       West Valley        42.74
Boys' 4 x 100m relay                                  North Pole         45.60
Boys' 4 x 200m relay                                  North Pole       1:34.96
Boys' 4 x 400m relay                                  North Pole       3:32.28
Boys' 4 x 800m relay                                  West Valley      8:31.48

Return to Region 6 Track front page

Return to SportAlaska front page